Fuyao produkuje niemal co piątą szybę samochodową na świecie

, 1 kwietnia 2015, 15:43

Ponad 30 milionów szyb samochodowych wyprodukowanych w minionym roku dało Fuyao Group 18 proc. udział w światowym rynku. Ponad 22 miliony trafiły na pierwszy montaż, zaś 8 milionów – na rynek części zamiennych.

Chiński koncern wyprodukował w minionym roku 22 miliony i 50 tysięcy szyb samochodowych, które zostały fabrycznie zamontowane w autach takich producentów, jak Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Mercedes, Toyota, Volkswagen czy Volvo. Firma wyprodukowała także 8 milionów i 110 tysięcy szyb, które trafiły na rynek części zapasowych (szyby samochodowe do wymiany).

Produkcja ta zapewniła Fuyao 18 proc. udział w rynku na świecie i utwierdziła dominację tego producenta w Chinach. Ma on tam 60 proc. udział w rynku szyb fabrycznie montowanych (w fabrykach w Chinach), a także 30 proc. udział na rynku szyb do wymiany.

Firma otrzymała od różnych producentów samochodowych w 2014 roku 26 nagród. Wśród producentów, którzy przyznali Fuyao nagrody, znaleźli się m.in.: General Motors, Mazda, Fiat, Kia, Honda.

Więcej informacji na stronie wyłącznego dystrybutora Fuyao w Polsce: www.glass4cars.pl.
 

Dowiedz się więcej

Technologiczne nowinki w szybach samochodowych
Technologiczne nowinki w szybach samochodowych

Firma Fuyao Group przygotowała materiał, opisujący rozwiązania technologiczne, wykorzystywane w szybach samochodowych. Chiński producent dostarcza szyby na pierwszy montaż do wielu modeli samochodów. Szyba to niedoceniany element samochodu. W najnowszych modelach pojazdów możemy spotkać niezwykle zaawansowane rozwiązania technologiczne. Wszystkie przedstawione w poniższej galerii technologie zostały opracowane w działającym od 1999 roku Centrum Badań i Rozwoju […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!