Bridgestone ma umowę patronacką ze Stargardzką szkołą

, 1 kwietnia 2015, 13:24

Dzięki umowie patronackiej, która została podpisana pomiędzy ZS nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim a Bridgestone Stargard, blisko 400 stargardzkich uczniów będzie mogło wziąć udział w specjalistycznych kursach i zdobyć przydatne umiejętności zawodowe. Patronat obejmie uczniów z klas o profilu technik mechatronik, technik elektryk, technik elektronik oraz technik informatyk.

Jednym z elementów współpracy będzie organizacja staży i praktyk, a także specjalistycznych kursów i szkoleń dla uczniów, jak również nauczycieli ze szkoły. Najzdolniejszy uczeń otrzyma stypendium, a najlepsi absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę w stargardzkiej fabryce.

– „Współczesny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wiele wyzwań. Niestety, bardzo często wiedza zdobyta na drodze edukacji szkolnej, okazuje się niewystarczająca w wykonywanym zawodzie” – mówi Aleksandra Jarecka-Piotrowska z Bridgestone Stargard – „Poprzez współpracę z Zespołem Szkół nr 1 im. Mieszka I chcemy podnieść jakość praktycznego kształcenia zawodowego i przygotować absolwentów do podjęcia zatrudnienia w Bridgestone Stargard. Mamy nadzieję, że w ramach patronatu przekażemy im też umiejętności, które przydadzą im się na rynku pracy” – dodaje.

Oprócz Bridgestone Stargard, szkoła współpracuje z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i kilkoma firmami z regionu.

– „Nawiązanie współpracy patronackiej z Bridgestone Stargard, jak również z Cargotec i Procyon to bardzo ważne wydarzenie w historii naszej szkoły. Dzięki niej uczniowie mogą zyskać specjalistyczna wiedzę, dodatkowe kompetencje i przydatne umiejętności zawodowe w zakresie np. obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń  oraz  języka obcego zawodowego” – mówi inż. Tomasz Korytkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim – „Patronat to krok dalej w dotychczasowej współpracy z Bridgestone Stargard, która była bardzo owocna. Wiem, że nasi absolwenci zatrudnieni w fabryce doskonale radzą sobie w zawodzie i głęboko wierzę, że podobnie będzie w przyszłości.” – dodaje.

Zespół Szkół im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim współpracuje z Bridgestone Stargard od 2009 roku. W ciągu ostatniego półrocza w ramach jednego z Programów Kapitału Ludzkiego Unii Europejskiej w szkole prowadzono zajęcia praktyczne pod kątem pracy w Bridgestone Stargard. Uczniowie uczyli się także języka zawodowego i odbywali wycieczki do fabryki, aby poznać jej funkcjonowaniem „od kuchni”. Następnie spośród wszystkich uczestników projektu wybrano najlepszą piątkę, która już w czerwcu rozpocznie miesięczny, płatny staż w firmie.

Obie strony zapowiadają, że podpisanie umowy patronackiej to początek jeszcze szerszej i jeszcze bardziej efektywnej współpracy. Niewykluczone, że w przyszłości Bridgestone Stargard obejmie patronatem kolejne placówki oświatowe.
 

Dowiedz się więcej

Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację
Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację

Firma Bridgestone Europe ogłosiła, że w nadchodzących miesiącach planuje zatrudnić grupę inżynierów w swoim europejskim centrum technicznym (TCE) zlokalizowanym w okolicach Rzymu. Zamiary te stanowią część planu inwestycyjnego, którego celem jest rozszerzenie działalności firmy Bridgestone na rynek europejski. Firma kieruje swoją ofertę do inżynierów o różnym stopniu doświadczenia: od świeżo upieczonych absolwentów po osoby z […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!