Firestone wprowadza Multihawk 2

, 18 marca 2015, 12:32

Firestone powiększył swoją ofertę opon letnich o model Multihawk 2. Nowocześnie zaprojektowana i wyprodukowana z innowacyjnych materiałów, jest wszechstronną oponą ze środkowego segmentu cenowego. Multihawk 2 jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli małych i kompaktowych samochodów, które stanowią około 40% rynku nowych samochodów w Europie.

Projektując Multihawk 2, inżynierowie Firestone skoncentrowali się na usprawnieniu trzech głównych obszarów: zużyciu paliwa, bezpieczeństwie na mokrej nawierzchni oraz bardziej płynnej i spokojnej jeździe.

Mniejsze zużycie paliwa

Dzięki zastosowaniu nowych materiałów, które sprawiają że opona jest lżejsza, ograniczono zużycie paliwa. Specjalna mieszanka gumowa o dużej zawartości krzemionki, zmniejszyła tarcie i straty energii. W rezultacie opory toczenia są o 12 proc. mniejsze w porównaniu z poprzednią wersją Multihawk, co pozwala średnio o 2 proc. ograniczyć zużycie paliwa.

Kontrola na mokrej nawierzchni

Nowa opona Multihawk 2 charakteryzuje się lepszą przyczepnością i krótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni. Dzięki większej objętości rowków odprowadzających wodę, nowa opona jest o 8 proc. bardziej odporna na aquaplaning niż jej poprzedniczka.

Większy komfort

Nowy wzór bieżnika i kształt opony zapewniają większą powierzchnię styku, poprawiając przyczepność i zmniejszając hałas toczenia o 3 decybele.

Nowa opona Firestone, będzie dostępna w 36 rozmiarach na obręcze od 13" do 15", pokrywając ponad 95 proc. zapotrzebowania w segmencie małych i kompaktowych aut w Europie.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!