Rusza druga edycja akcji edukacyjnej HELLI

, 12 marca 2015, 14:03

Koncern HELLA rozpoczyna drugą edycję akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem”. Jest ona skierowana do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół technicznych o kierunku samochodowym.

Zenon Rudak (HELLA) podczas sesji szkoleniowejOpracowany i prowadzony przez specjalistów HELLA Polska program nauczania sprawdził się podczas pierwszej edycji, w której uczestniczyli dydaktycy z 8 szkół z różnych województw. Przygotowania do kolejnej kampanii ruszają już w marcu.

Druga edycja akcji edukacyjnej trwać będzie od września bieżącego roku do czerwca 2016. Podejmowane przez koncern działania edukacyjne mają na celu przekazanie wykładowcom dodatkowych materiałów informacyjnych oraz pomocy naukowych. Swoją wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem podzielą się praktycy z branży motoryzacyjnej.

Działanie związane jest także z założeniami kampanii społecznej „Świecimy przykładem na drodze”, którą od sierpnia 2014 roku prowadzi polski odział HELLA. Wszystkie opracowane przez firmę założenia wspomagają kierowców, nauczycieli oraz przyszłych specjalistów w dziedzinie motoryzacji. Wyjaśniają zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz reguły związane z wpływem prawidłowego ustawienia świateł i jakości reflektorów samochodowych na komfort podróży.

– „Przygotowane przez nas materiały edukacyjne są pomocne w prowadzeniu lekcji oraz dodatkowych zajęć dydaktycznych w szkołach, ale również uzupełniają autorskie programy nauczania. Dodatkowo umożliwią nauczycielom prezentację najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych stosowanych w technice motoryzacyjnej." – mówi Zenon Rudak, kierownik Centrum Technicznego HELLA Polska i pomysłodawca akcji „Świecimy przykładem”.

Każda placówka szkolna biorąca udział w „Świecimy przykładem” w ramach akcji otrzyma zestawy pomocy edukacyjnych opracowane przez koncern, a zawierające zarówno prezentacje multimedialne, broszury, materiały filmowe, dostęp do portali internetowych, jak i szkolenia bezpośrednie. Dodatkowo w ramach cyklu spotkań edukacyjnych odbędzie się specjalny konkurs wiedzy przeznaczony dla uczniów, który zapozna ich z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w branży samochodowej.

– „Zadania konkursowe będą obejmowały wszelkie zagadnienia zawarte w sporządzonych przez nas materiałach szkoleniowych. Zawody dla uczniów będzie mógł przeprowadzić każdy dydaktyk biorący udział w akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem”. W poszczególnych szkołach objętych programem edukacyjnym wyłonionych zostanie trzech laureatów." – dodaje Zenon Rudak.

Wszystkie szkoły i nauczyciele chcący wziąć udział w akcji proszeni są o kontakt z Zenonem Rudakiem: e-mail: Zenon.Rudak@hella.com lub tel. +48 22 / 514 17 90

Dowiedz się więcej

Świecimy przykładem – jak wyglądają szkolenia Helli
Świecimy przykładem – jak wyglądają szkolenia Helli

Trwa kolejny etap programu edukacyjnego Hella ,,Świecimy przykładem”. Organizator zaprasza na szkolenia nauczycieli, którzy później zdobytą wiedzę przekazują swoim uczniom. Podczas zajęć z podstaw diagnostyki, rozmawialiśmy z Zenonem Rudakiem – Kierownikiem Centrum Szkoleniowego Hella Polska. Hella szkoli nauczycieli Realizacja projektu edukacyjnego „Świecimy Przykładem” polega na organizacji przez Centrum Techniczne Hella Polska cyklicznych spotkań szkoleniowych dla […]

HELLA nadal świeci przykładem
HELLA nadal świeci przykładem

Firma HELLA Polska kontynuuje edukacyjną akcję społeczną „Świecimy przykładem na drodze”. Koncern motoryzacyjny uświadamia, że istotą bezpiecznej podróży jest odpowiednie ustawienie reflektorów. Prawidłowe oświetlenie kluczem do bezpieczeństwa HELLA podpowiada jak prawidłowo przygotować się do jazdy i poprawnie używać świateł samochodowych, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Akcja społeczna ma na […]

HELLA poprawia wyniki finansowe
HELLA poprawia wyniki finansowe

Koncern HELLA przez 9 miesięcy roku obrotowego 2014/2015 znacząco zwiększył sprzedaż i zyski. Producent oświetlenia samochodowego odnotował 7 procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem (do 4 218 miliardów euro). HELLA odnotowała znaczący wzrost w trzecim kwartale roku obrotowego 2014/2015, co oznacza poprawę w porównaniu do drugiego kwartału. W ten sposób po raz kolejny spółka przerosła […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!