Millers Oils fabryczne w samochodach Caterham napędzanych silnikami Ford

, 11 marca 2015, 15:58

Millers Oils został wybrany przez Caterham Cars dostawcą środków smarnych. W ramach współpracy, dostarcza oleje silnikowe oraz przekładniowe do samochodów Caterham – zarówno seryjnych, jak i wyczynowych.

Dane techniczne i informacje zwrotne od firmy Caterham dają warościowy pogląd o tym, jak zachowują się środki smarne w zróżnicowanych zastosowaniach, co pomoże w dalszym ich rozwijaniu przez Millers Oils. Analizy laboratoryjne środków smarnych, które Millers Oils przeprowadza w swoim dziale badań i rozwoju, pozwalają firmie Caterham Cars monitorować parametry i wytrzymałość silników i układów przeniesienia napędu produkowanych samochodów, ułatwiają także projektowanie nowych komponentów.

To nowe wyzwanie odzwierciedla rosnące uznanie branży dla możliwości tworzenia przez Millers Oils innowacyjnych produktów, takich jak seria produktów Nanodrive, które przynoszą wymierne korzyści zarówno na rynkach OE, jak i aftermarket.

Opracowane pierwotnie z myślą o zastosowaniu w sporcie motorowym, wielokrotnie nagradzane oleje Millers Oils serii Nanodrive zyskały ogromne uznanie, od kiedy znalazły w 2013 roku zastosowanie w samochodach seryjnych. Oleje Nanodrive redukują współczynnik tarcia do 25%, zapewniając tym samym do 5% wyższą moc silnika, przy znakomitej wytrzymałości filmu olejowego. Kombinacja niższego współczynnika tarcia, oraz większej wytrzymałości filmu olejowego skutkują korzyściami, w postaci wyższej mocy i efektywności, pomagając jednocześnie wydłużyć żywotność silnika i układu przeniesienia napędu, oraz obniżyć emisję szkodliwych związków do atmosfery.

W wyniku współpracy pomiędzy dwoma firmami, zostaną zaprezentowane dwa wspólnie opracowane, nowe oleje silnikowe o lepkościach 5w30 oraz 5w50.

Dowiedz się więcej

Zobacz jak przebiega proces produkcji oleju syntetycznego
Zobacz jak przebiega proces produkcji oleju syntetycznego

Firma Millers Oils opublikowała film, w którym uchyla rąbka tajemnicy na temat produkcji olejów syntetycznych 5w30. Wideo nakręcono w fabryce firmy w Brighouse (Anglia).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!