Hella prezentuje nowe wyposażenie warsztatowe

, 11 marca 2015, 15:12

Hella poszerza swoją ofertę wyposażenia warsztatowego. Najnowsze narzędzia to zarówno zaawansowane, jak i podstawowe, często wykorzystywane w warsztatach, ale charakteryzujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny, jak narzędzia pomiarowe czy narzędzia do obsługi hamulców tarczowych i bębnowych. Przy okazji prezentacji nowych narzędzi, firma poinformowała też o planowanym poszerzeniu asortymentu części zamiennych.

CSC-Tool – Urządzenie do kalibracji kamer

Coraz częściej montowane w nowych pojazdach kamery, na których opierają się systemy bezpieczeństwa, wymagają dokładnie skalibrowanych kamer. Takie zdarzenia, jak wymiana przedniej szyby, zmiana geometrii zawieszenia, demontaż lub naprawa zawieszenia lub naprawa blacharska nadwozia są czynnościami, po których konieczna jest kalibracja kamery. Służy do tego CSC-Tool – specjalna tablica wraz z akcesoriami, które umożliwiają prawidłowe skalibrowanie kamery w pojazdach grupy VW oraz Mercedes-Benz.

Nowy tester diagnostyczny

Obok flagowego testera mega macs 66, ofertę Hella Gutmann Solutions uzupełnia nowość – mega macs 56. Tester oferuje pełną diagnostykę samochodów, możliwe jest zainstalowanie w nim również oprogramowanie BIKE, dysponuje także opcją Pass-Thru Ready, która pozwala na korzystanie z serwerów producentów samochodów. Urządzenie będzie dostępne wkrótce w promocyjnej ofercie.

Urządzenia do ustawiania świateł

Do klasycznych modeli, wykorzystywanych do ustawiania świateł, dostępne są urządzenia SEG Economy D oraz SEG IV DL/DLX. Nowością jest SEG V – urządzenie spełniające europejskie wytyczne, dotyczące ustawiania świateł: Za pomocą SEG V można dokumentować ustawienia świateł w danym pojeździe i przechowywać je.

SEG V może służyć do kontrolowania i ustawiania wszystkich rodzajów świateł we wszystkich stosowanych obecnie technologiach. Podczas ustawiania świateł, mechanik wykonujący tę czynność musi zmieścić się między liniami tolerancji, wskazywanymi przez urządzenie, jeśli nie – urządzenie nie zaakceptuje ustawienia. Nowe urządzenie wyposażone jest w dotykowy ekran. Wyposażono je w złącze USB, do przesyłania danych pomiarowych do komputera.

Kontrola szczelności za pomocą dymu

Gamę wyposażenia warsztatowego Hella Gutmann Solutions uzupełnia generator dymu lub dymu z dodatkiem kontrastu, widocznego w świetle UV. Może on być wykorzystywany do wykrywania wielu nieszczelności, np. w układach: dolotowym, wydechowym, chłodzenia, paliwowego, recyrkulacji spalin, doładowania, spryskiwania i wentylacji. Można wykorzystywać je również do badania szczelności kabiny.

LPD-Kit 3 – zestaw do pomiaru ciśnienia

Moduł pomiarowy, w jaki wyposażony jest tester mega macs 66, umożliwia zwiększenie funkcjonalności testera za pomocą zestawów uzupełniających. Trzeci zestaw, LPD-Kit 3, służy do pomiaru ciśnienia różnych systemów samochodu. Dzięki adapterom, można wykorzystać go do pomiaru ciśnienia sprężania, ciśnienia paliwa. Pomiar prowadzony jest przez urządzenie i zapisywany, po dokonaniu pomiaru możliwy jest wydruk wyników pomiaru.

Urządzenie do kontroli akumulatorów

BPC-Tool, urządzenie do kontroli akumulatorów, może być wykorzystywane do kontroli stanu naładowania i sprawności wielu rodzajów akumulatorów. Może działać jako urządzenie niezależne, ale także w połączeniu z mega macs 66.

Diagnostyka motocykli i skuterów

mega macs PC BIKE to nowy moduł bezprzewodowy, służący do diagnostyki elektroniki motocykli i skuterów. Może on współpracować z komputerami lub tabletami z systemem Windows. W okresie wiosennym moduł ten będzie dostępny w promocyjnej cenie.

HGS-Data

Program wspomagania warsztatowego HGS-Data umożliwia korzystanie z danych technicznych, schematów instalacji elektrycznych, położeniu komponentów i wielu innych informacjach potrzebnych podczas naprawy pojazdu, bez posiadania urządzenia mega macs.

Pozostałe urządzenia

TPM-Tool jest urządzeniem do odczytu danych z czujników w kołach, kasowania błędów oraz programowania i adaptowania czujników. Wykorzystując technologię Bluetooth lub WLAN, TPM-Tool przesyła dane do komputera.

Do wszystkich maszyn do obsługi klimatyzacji HUSKY, Hella oferuje urządzenie do odgrzybiania wnętrza pojazdu Evidis w promocyjnej cenie 1 zł.

Hella wprowadziła nowe lampy warsztatowe, wykonane w technologii LED. Dzięki akumulatorom, można korzystać z nich bez podłączenia do sieci elektrycznej. Barwa światła została dopasowana tak, by oddawać barwę światła dziennego.

Oświetlenie – nowości

Na 2015 rok Hella zaplanowała setki nowości z zakresu oświetlenia:

  • 250 lamp oświetlenia do samochodów osobowych
  • 80 lamp oświetlenia do samochodów ciężarowych
  • 120 lamp oświetlenia uniwersalnego i lamp roboczych
     

Uzupełnieniem oferty oświetlenia będzie Hella Valuefit, uniwersalne lampy robocze, jedno- i wielofunkcyjne, dedykowane do starszych pojazdów wykorzystywanych w trudnych warunkach, dostępne w korzystnych cenach.

Nowa generacja ksenonowych lamp wyładowczych i uzupełniona oferta żarówek

Hella odświeżyła ofertę lamp wyładowczych. Nowe palniki, jeszcze lepszej jakości, są sprzedawane w nowych opakowaniach, a ich ceny są atrakcyjniejsze. Żarówki halogenowe zyskały trzy wersje specjalne: Chrome Top 2.0, Blue Light oraz Performance +120.

Alternatory i rozruszniki do starszych pojazdów

Dla pojazdów w średnim i starszym wieku, Hella stworzyła ofertę alternatorów i rozruszników TimeFit, składającą się z blisko 700 referencji, pokrywającą polski rynek w około 70 procentach. Ze względu na rozwinięcie rynku regeneracji, nie ma konieczności zwrotu starego rdzenia przy zakupie części TimeFit.

Nowe ceny elementów układu klimatyzacji

Po wprowadzeniu blisko 190 referencji elementów układu klimatyzacji w 2014 roku, Hella decyduje się na obniżenie cen 195 referencji do najpopularniejszych modeli na rynku. Obniżki w wysokości około 14 proc. obejmują 62 skraplacze, 57 kompresorów i 40 osuszaczy. Dodatkowo, do każdego kompresora, Hella będzie wkrótce oferowała olej PAG w promocyjnej cenie.

Chłodzenie silnika

W 2014 roku Hella wprowadziła ponad 450 referencji chłodzenia silnika, która pokrywa ponad 90 proc. parku samochodowego.
– „W tej chwili pracujemy nad dostosowaniem pozostałej części oferty do rynku, aby była ona dostępna dla klientów” – powiedział Krzysztof Warywoda, odpowiedzialny za systemy termiczne Hella.

Pozostałe nowości Hella

Ofertę Hella w 2015 roku uzupełnią też wycieraczki Agro, w drugiej połowie pojawią się także wycieraczki tylne marki Hella. Firma planuje także poszerzenie oferty czujników, nastawników, przewodów i konektorów.

Dalsze działania w ramach kampanii „Świecimy przykładem na drodze”

Hella przygotowuje raport, którego celem jest zwiększenie świadomości kierowców na temat używania świateł, sposobu prawidłowego ustawienia świateł, a także zwrócenia uwagi na jakość reflektorów i żarówek stosowanych w samochodach.
 

Dowiedz się więcej

CSC-TOOL – system do kalibracji kamer
CSC-TOOL – system do kalibracji kamer

CSC-Tool to kompletny system do kalibracji systemów asystenta kierowcy, który jest przeznaczony do pojazdów wszystkich producentów. Dzięki opcjonalnym modułom można przeprowadzać kalibracje różnych systemów. W połączeniu z urządzeniem diagnostycznym, można w ten sposób kalibrować np. przednią kamerę asystenta utrzymania pasa ruchu, czujnik radarowy systemu ACC lub kamerę adaptacyjnego systemu oświetlenia. CSC-Tool może być obsługiwane tylko […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!