Fundacja pomoże oszukanym nabywcom aut

, 11 marca 2015, 12:09

Polscy handlarze samochodami używanymi cofają liczniki, maskują wady i sprzedają auta powypadkowe jako „niebite”. O tym wiemy wszyscy, ale co mogą zrobić oszukani kupujący? Najczęściej nic. Fundacja Autotesto ma zmienić tą sytuację.

W obronie interesów konsumentów

Łatwiej jest udowodnić winę firmie, która świadomie sprzedała wadliwe auto używane. Trudniej – osobie prywatnej. Niemniej jednak sprawiedliwość istnieje. Trzeba tylko mieć ze sobą odpowiedniego partnera, który pomoże w trudnych procedurach. Właśnie dlatego powstała Fundacja Autotesto.

– „Można walczyć z oszustami, ale wiele osób uważa, że to nie ma sensu. Tymczasem od dłuższego czasu otrzymywaliśmy mnóstwo zgłoszeń od oszukanych osób, dlatego problem istnieje. Mało tego – jest całkiem spory” – mówi rzecznik prasowy Fundacji Autotesto, Oskar Możdżyń. – „Ilość zgłoszeń z prośbą o pomoc była tak duża, że postanowiliśmy coś z tym zrobić. W skrajnych przypadkach kierowcy nie mieli ani pieniędzy, ani samochodu, który okazał się pułapką i strach było nim jeździć. Z kolei handlarze często czuli się bezkarni. Od teraz niewinni kupujący mają jednak solidne wsparcie” – tłumaczy przedstawiciel Fundacji.

Fundacja Autotesto została stworzona po to, by pomagać – zupełnie za darmo. Chodzi tu głównie o likwidację zaniedbanych aut sprzedawanych jako idealne, oraz uporanie się z bezprawiem handlarzy, którzy oszukują kolejne osoby. Jednak najważniejsza jest pomoc oszukanym. Poszkodowani kierowcy nie zrobili nic złego, poszukiwali tylko nowego samochodu używanego. A jak na ironię w tej całej sytuacji tracą najwięcej.

Skąd środki na działalność fundacji?

Fundacja została powołana przez OK-MOTO sp. z o.o. – właściciela www.autotesto.pl . Portal zajmuje się sprawdzaniem samochodów przed zakupem na terenie całego kraju. Firma nieustannie otrzymywała zapytania o pomoc od poszkodowanych przez nieuczciwych handlarzy. Właśnie dlatego postanowiła przekazywać część zysków na fundację, by wyrównać szanse kupujących i sprzedających. W ten sposób zamawiając raport stanu auta używanego każdy może pomagać pokrzywdzonym. A co za tym idzie – poprawiać rynek pojazdów używanych w Polsce.

Fundacja Autotesto czeka na zgłoszenia

Fundacja cały czas czeka na zgłoszenia. Poszukiwani są wszyscy, którzy zostali oszukani oraz potrzebują wsparcia. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową www.fundacjaautotesto.pl . Znajduje się na niej formularz zgłoszeniowy. Po jego wypełnieniu organizacja przyjrzy się całej sprawie i zaoferuje pomoc.

Fundacja Autotesto jest organizacją non profit. Nie działa sama, lecz posiada zaplecze prawne stworzone pod kątem prawa samochodowego. Wsparciem są również media.

– „Przez nasze działania chcemy polepszymy jakość rynku samochodów używanych, wpłynąć na edukację dotyczącą zakupu auta, a przede wszystkim pomóc poszkodowanym, którzy zwątpili w pozytywny przebieg spraw. Dzięki nam nieuczciwi sprzedawcy nie będą już bezkarni” – deklaruje prezes Fundacji.

Dowiedz się więcej

Motoryzacyjne miny – czyli oszustwa sprzedawców samochodów
Motoryzacyjne miny – czyli oszustwa sprzedawców samochodów

Firma Autotesto zajmuje się sprawdzaniem wystawianych na sprzedaż pojazdów „z drugiej ręki”. Jej analitycy przygotowali przegląd przykładowych oszustw, których dopuszczają się sprzedawcy. Fakt, że do stworzenia poniższych opisów wykorzystano dane z zaledwie tygodnia pokazuje z jak powszechnym zjawiskiem mamy tu do czynienia… Sprawdzanie aut przed zakupem z każdym dniem potrafi przynieść coraz ciekawsze historie. Zatajone […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Redaktor redaktorów, 12 marca 2015, 8:07 0 0

Chciałbym tylko zwrócić uwagę że, aby samochód był powypadkowy muszą być szkody osobowe tzn. uczestnik zdarzenia drogowego musi być leczony przez min. 7 dni, inaczej jest to tylko kolizja, więc handlarz mówiąc "bezwypadkowy" w większości przypadków mówi prawdę i w każdym sądzie wygra.

Odpowiedz

Anonim, 12 marca 2015, 13:19 0 0

ciekawe czy kolega z tejże firmy kiedyś sprzedawał swoje auto.....dzisiaj klient chce najtańsze i nowe

Odpowiedz

Anonim, 12 marca 2015, 13:23 0 0

auto jak przyjeżdża z zagranicy całe mogło mieć kolizje ,mogło być malowane ...ale po małej stłuczce a nie po wymianie dachu.....przebieg....hm polak chce widzieć mały przebieg bo inaczej auto się nie sprzeda....
A handlarz też "firma" i koszta ma więc musi coś zarobić tylko ,że dzisiaj co 3 dom to handlarz i jeden przed drugim zaniża ceny

Odpowiedz

Anonim, 12 marca 2015, 13:25 0 0

znam trochę tą branże i to samo robią w ASO--- tylko mają większe możliwości bo mogą sami sobie ułożyć historie auta w sieci

Odpowiedz