Materiały MARUNI – jakość „Made in Japan”

, 4 marca 2015, 23:19

„Made in Japan” od wielu lat stanowi synonim produktu wysokiej jakości, dbałości o klienta i jego bezpieczeństwo oraz wygodę. Japońska marka materiałów wulkanizacyjnych MARUNI łączy te cechy, reprezentując szeroką gamę produktów, niezbędnych przy naprawie opon.

Warto podkreślić, że firma Maruni to jedyny producent materiałów wulkanizacyjnych w Japonii, zaś swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów na wszystkich kontynentach świata.

W Polsce materiały Maruni upowszechniły się już ponad 20 lat temu. Profesjonaliści stosujący je w swoich serwisach wulkanizacyjnych chwalą sobie ich niezmiennie wysoką jakość, charakteryzującą zarówno łaty, kołki i wkłady, jak i szeroką gamę środków chemicznych, gwarantujących trwałą naprawę opony.

Użytkownikom pojazdów polecane są materiały do doraźnej naprawy, czyli sznury wulkanizacyjne. Za ich pomocą można w łatwy sposób naprawić przebicie w strefie bieżnika. Mówiąc w skrócie, wystarczy przeciągnąć sznur za pomocą szydła przez otwór w oponie, nie ściągając jej z felgi. Po dopompowaniu można kontynuować jazdę. Podkreślamy, że jest to naprawa doraźna, pozwalająca na dotarcie do serwisu wulkanizacyjnego, gdzie powinna nastąpić prawidłowa naprawa z zastosowaniem odpowiedniego kołka. Natomiast zestaw naprawczy warto wozić w samochodzie na wszelki wypadek, gdyż może okazać się bardzo przydatny.

Osoby chcące zapoznać się z profesjonalną technologią naprawy opon mogą skorzystać z oferty Centrum Szkoleń firmy Świstowski SA.

Dowiedz się więcej

Naprawa ogumienia
Naprawa ogumienia

Opony są jedynym elementem łączącym pojazd z jezdnią, co czyni je jednym z najważniejszych czynników determinujących bezpieczeństwo jazdy. Opona może zostać uszkodzona przez zły stan nawierzchni, krawężniki lub przedmioty znajdujące się na drodze. Niektóre uszkodzenia można naprawić. Nowoczesne technologie napraw pozwalają na odtworzenie pierwotnych właściwości opony, bez uszczerbku dla jej dalszej eksploatacji. Przebicie w strefie […]

Wyważarka bardziej mobilna niż inne
Wyważarka bardziej mobilna niż inne

Właściciele serwisów mobilnych muszą zmierzyć się z problemem wyboru wyważarki o odpowiednich gabarytach, umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie w warunkach pojazdu serwisowego. Nie jest łatwo dobrać urządzenie precyzyjne, a jednocześnie nie obciążające nadmiernie pojazdu. Pewien Hiszpan stanął przed takim właśnie problemem. A ponieważ dysponował smykałką do wynalazków, zaprojektował urządzenie, które jest znakomitym rozwiązaniem. Opracowane przez niego urządzenie, […]

Nowy design Maruni
Nowy design Maruni

Wiodący producent materiałów wulkanizacyjnych, japońska firma Maruni, przeprowadziła rebranding swoich produktów. Opakowania zyskały nowy design o atrakcyjnej kolorystyce. Nazwy produktów również uległy zmianie. Popularne wkłady do opon GNR będą odtąd znane jako MR, łatki uniwersalne do przebić GUT zostaną przemianowane na MU, zaś wkłady GBT na MB. Co istotne, zmiana dotyczy również procesu produkcji materiałów, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!