Goodyear i Dunlop dominują w testach opon letnich

, 26 lutego 2015, 12:49

Coraz więcej kierowców zaczyna myśleć o zmianie opon na letnie. Najnowsze wyniki testów opon, przeprowadzonych przez Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTÜ) pokazały, że jednymi z najlepszych propozycji na ten sezon są Goodyear EfficientGrip Performance i Dunlop Sport BluResponse.

GTÜ we współpracy z niemiecką organizacją drogową ACE Auto Club Europa i Austriackim Stowarzyszeniem Motoryzacji ARBO opublikowało wyniki testów porównawczych kilkunastu opon letnich w popularnym rozmiarze 205/55 R16. Produkty oceniano pod kątem kilku kryteriów, uwzględniając bezpieczeństwo na mokrych i suchych nawierzchniach, a także stosunek jakości do ceny.

Zdecydowanym zwycięzcą testu okazała się opona Goodyear EfficientGrip Performance, która zdobyła 153 na 190 możliwych punktów. Opona ta wyróżniła się na tle konkurencji głównie niskimi oporami toczenia i hamowaniem na mokrej nawierzchni. Dobrze wypadła również opona Dunlop Sport BluResponse, szczególnie w jeździe po okręgu na mokrej nawierzchni. Opona ta zajęła ostatecznie w rankingu ex aequo 2. miejsce, z zaledwie jednym punktem straty do lidera i uzyskując notę „gorąco polecanej”. Oba produkty Grupy Goodyear uzyskały też rekomendację „wartych swojej ceny”.

– „Produkty Grupy Goodyear nie tylko dominują w rankingach, ale uzyskują też doskonałe oceny na etykietach, czego najlepszym dowodem jest opona EfficientGrip Performance o najwyższej ocenie AA, która właśnie wchodzi na rynek i którą będziemy prezentować na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie” – powiedziała Melania Popiel, Dyrektor ds. komunikacji Goodyear w Polsce i na Ukrainie.

Dowiedz się więcej

Goodyear prezentuje oponę wytwarzająca energię elektryczną
Goodyear prezentuje oponę wytwarzająca energię elektryczną

Podczas targów Geneva Motor Show 2015, Goodyear zaprezentował futurystyczną koncepcję, dzięki której pojazd może poruszać się bez potrzeby tankowania. Stanie się to możliwe za sprawą nowego wynalazku zaprojektowanego przez inżynierów Centrum Innowacji Goodyeara – futurystycznej oponie zdolnej wytwarzać energię elektryczną. Znana pod nazwą „BH03” opona jest w stanie przetwarzać naprężenia powstałe w wyniku odkształceń oraz ciepło […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!