Lampy robocze w ofercie OSRAM

, 25 lutego 2015, 23:32

Firma OSRAM wprowadziła do swojej oferty produkty LED marki Road-Teq. Lampy robocze Road-Teq są wyposażone w diody OSRAM.

Nowa gama produktów w ofercie LED firmy OSRAM to przeznaczone do motoryzacji lampy robocze Road-Teq. Są one polecane do używania w takich pojazdach jak quady, maszyny budowlane, pojazdy rolnicze, ratownicze, komunalne, magazynowe czy wózki widłowe. Można je stosować w instalacjach o napięciu od 10 do 30 V, a trwałość jest szacowana na 30 000 godzin. Lampy te są niezwykle odporne na kurz i wodę (klasa ochrony to IP-67), a także temperatury – bez problemu wytrzymują zarówno -40°C, jak i 85°C.

Gama obejmuje trzy lampy – WL18W, WL27W i WL72W. Pierwsza to okrągła lampa, zbudowana w oparciu o sześć diod OSRAM o mocy 3 W każda. Strumień świetlny lampy WL18W wynosi 822 lm. Druga z lamp (WL27W), w kwadratowej obudowie jest wyposażona w 9 diod o mocy 3 W każda. Jej strumień świetlny to aż 1909 lm. Jeszcze lepsze parametry ma lampa WL72W. W belkowej obudowie (345x88x80 mm) zmieściły się aż 24 diody, których łączna moc to 72 W. Strumień świetlny to 3016 lumenów. Wszystkie lampy świecą światłem o temperaturze barwowej 6000 K, które zapewnia dobry kontrast i – co za tym idzie – także bezpieczeństwo pracy.

Diody firmy OSRAM dzięki swoim cechom, takim jak odporność na wstrząsy i stabilność parametrów (takich jak wskaźnik oddawania barw, strumień świetlny czy temperatura barwowa światła) idealnie nadają się do stosowania w motoryzacji. Ich inny atut to ceramiczna obudowa, dzięki której diody nie przegrzewają się i nie pokrywają nalotem, ograniczającym strumień świetlny. Dzięki tej obudowie trwałość samych LED sięga nawet 100 tys. godzin. LED firmy OSRAM są badane pod kątem wpływu na ludzki wzrok, przechodzą szczegółową kontrolę jakości na każdym etapie produkcji i mają wbudowaną dodatkową diodę ESD, która zabezpiecza przed wyładowaniami elektrostatycznymi do 8 kV.

Dowiedz się więcej

Produkty LED zastępują tradycyjne
Produkty LED zastępują tradycyjne

Jeszcze niedawno produkty LED były rzadkością, ale z każdym rokiem zyskują na popularności. LEDy zastępują tradycyjne żarówki w domach, a także samochodach. OSRAM jako czołowy producent oświetlenia kreuje ten trend i stale uzupełnia swoją gamę produktów LED. Dziś w jego ofercie można znaleźć m.in. zamienniki żarówek, tzw. retrofity, światła do jazdy dziennej czy lampy warsztatowe. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!