Chińskie szyby w Mercedesie, Jaguarze i Audi

, 25 lutego 2015, 10:56

Mercedes GLA, Jaguar F-Type X152, Audi A3 – co łączy te luksusowe auta? Wszystkie mają fabrycznie zamontowane szyby chińskiego producenta – Fuyao Group. Aktualnie Fuyao jest trzecim największym producentem szyb samochodowych na świece.

Szyby Fuyao pojawiły się we wspomnianych modelach Mercedasa, Jaguara i Audi na mocy umów zawartych w ciągu ostatniego roku pomiędzy tymi producentami i Fuyao. Pierwsze modele Mercedesa GLA, Jaguara F-Type X152 i Audi A3 z fabrycznie zamontowanymi szybami Fuyao pojawiły się na rynku w 2014 roku. Współpraca ma być kontynuowana także w kolejnych latach

Fuyao – chiński producent jakościowych szyb

Wykorzystanie chińskich szyb w luksusowych modelach tak znanych marek motoryzacyjnych, jak Mercedes, Jaguar czy Audi, to tylko pozorne zaskoczenie. Fuyao już od jakiegoś czasu zajmuje pozycję trzeciego największego producenta szyb samochodowych na świecie, a jego szyby są również montowane w autach wielu innych bardzo znanych firm samochodowych, jak m.in. Bentley, BMW, Toyota, Volkswagen czy Volvo.

– „Fuyao od początku swojej działalności stawiało na wysoką jakość, a nie na niską cenę, chociaż ta i tak pozostała atrakcyjna w porównaniu do cen konkurencji. Szyby Fuyao musiały wręcz być zdecydowanie lepsze niż konkurencji, żeby przełamać skojarzenie chińskiej firmy z niską jakością. Sztuka ta udała się, o czym świadczą decyzje najbardziej renomowanych producentów aut na świecie dotyczące wyboru szyb do fabrycznego montażu” – mówi Wojciech Oko, Dyrektor Handlowy firmy Glass4cars.pl SA, reprezentującej Fuyao w Polsce.

Fuyao chce być silniejsze w Polsce

Glass4cars.pl SA, wydzielony ze Spółki Akcyjnej VARIANT (notowanej na GPW), jest wyłącznym dystrybutorem produktów Fuyao w Polsce. I ma podobny problem jak niegdyś Fuyao na świecie. Marka ta jest kompletnie nieznana Polakom i wrzucana przez nich do jednego worka z nazwą „chińszczyzna”.

– „To tak jakby porównać Bentleya i Malucha, przy całym szacunku do Malucha. Chcemy to zmienić, a w zbudowaniu większej rozpoznawalności marki Fuyao w Polsce ma nam pomóc niedawno uruchomiona porównywarka cen szyb samochodowych i cen za usługę ich wymiany w różnych serwisach w Polsce – www.glass4cars.pl. Porównując ceny przy pomocy tego narzędzia można zobaczyć bardzo wyraźnie, że szyby Fuyao są z reguły najkorzystniejszą cenowo opcją za szybę od renomowanego producenta” – dodaje Wojciech Oko.

 

Fuyao Group wspólnie z porównywarką www.glass4cars.pl zostały niedawno sponsorami Rajdu Wenecja-Pekin, prawdopodobnie najdłuższego rajdu w historii polskiej motoryzacji. Więcej informacji na jego temat można znaleźć pod adresem: http://www.wenecja-pekin.pl.

Dowiedz się więcej

Porównywarka cen szyb Glass4Cars
Porównywarka cen szyb Glass4Cars

Za pomocą platformy Glass4Cars.pl można porównać ceny szyb różnych producentów, a także znaleźć najbliższy serwis, który wymieni wybraną szybę. To pierwsze tego typu narzędzie na rynku. Twórcą nowej platformy jest Glass4Cars.pl SA, która niedawno została wydzielona ze struktur VARIANT SA, przejmując także dystrybucję szyb Grupy Fuyao. Na stronie Glass4Cars.pl po określeniu auta, wskazujemy jaką szybę […]

Technologiczne nowinki w szybach samochodowych
Technologiczne nowinki w szybach samochodowych

Firma Fuyao Group przygotowała materiał, opisujący rozwiązania technologiczne, wykorzystywane w szybach samochodowych. Chiński producent dostarcza szyby na pierwszy montaż do wielu modeli samochodów. Szyba to niedoceniany element samochodu. W najnowszych modelach pojazdów możemy spotkać niezwykle zaawansowane rozwiązania technologiczne. Wszystkie przedstawione w poniższej galerii technologie zostały opracowane w działającym od 1999 roku Centrum Badań i Rozwoju […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 25 lutego 2015, 19:50 0 0

Jakość jakością ale co z miejscami pracy w Europie?Pazerność koncernów nie zna granic na dosłownie każdej śrubce czy podkładce chcą zaoszczędzić :/

Odpowiedz

Anonim, 6 marca 2015, 14:57 0 0

Praca pracą, ale dlaczego Audi z chińskimi częściami kosztuje tyle samo co z niemieckimi.

Odpowiedz

Anonim, 28 grudnia 2015, 19:30 0 0

A JA WŁAŚNIE TE SZYBY MONTUJĘ :)

Odpowiedz