Technologia Michelin nagrodzona

, 19 lutego 2015, 16:04

Michelin otrzymał w Kolonii nagrodę Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2015 w dwóch kategoriach: Firma Oponiarska Roku oraz Technologia Oponiarska Roku. Wyróżnienie w kategorii Technologia Oponiarska Roku zostało przyznane za opracowanie technologii EverGrip.

Opony MICHELIN Premier A/S mają ukryte rowki odsłaniające się w miarę zużywania się ogumienia, które zapewniają bezpieczeństwo poprzez skuteczne odprowadzanie wody. W utrzymaniu wysokiej przyczepności pomaga też unikalna mieszanka gumy wykorzystana w bieżniku opony.

Stopniowe zużywanie się tradycyjnych opon prowadziło do zmniejszenia głębokości rowków, co obniżało przyczepność na mokrej nawierzchni.

– “EverGrip uzupełnia listę innowacji Michelin, które miały istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy o wykorzystanie krzemionki i zastosowanie unikalnej konstrukcji opony.” – powiedział Graham Heeps, redaktor magazynu Tire Technology International i przewodniczący jury.

Tire Technology International Awards for Excellence and Innovation to nagroda za inteligentne myślenie i wkład pracy w projektowanie i produkcję opon. Lista nominowanych powstaje na podstawie zgłoszeń przesłanych przez czytelników magazynu Tire Technology International przy wsparciu redakcji. Następnie jest wysłana do zespołu niezależnych ekspertów branżowych z całego świata, którzy oddają głosy na zwycięzców. Wręczenie nagród odbywa się podczas dorocznych targów Tire Technology Expo w Kolonii.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!