Notebook dla mechaników

, 17 lutego 2015, 8:56

Nowy model notebooka firmy Panasonic – Toughbook CF-54 został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu w przemyśle motoryzacyjnym, diagnostyce pojazdów czy serwisach samochodowych. Jest wytrzymały na wstrząsy i uderzenia, a przy tym najcieńszy i najlżejszy w swojej klasie.

Panasonic Toughbook CF-54 posiada procesor piątej generacji Intel® CoreTM i5-5300U vProTM (z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,3 GHz do 2,9 GHz, przy użyciu technologii Intel® Turbo Boost). Oferuje większą moc obliczeniową i wydajność graficzną, a także niższe zużycie energii niż jego odpowiednik czwartej generacji. Dodatkowo dla użytkowników wymagających jeszcze wyższej wydajności dostępna jest wersja z procesorem Intel® CoreTM i5i7 vProTM. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro Update, z opcją jego zamiany na Windows 7 Professional.

Toughbook CF-54 jest ok. 50 proc. cieńszy i 25 proc. lżejszy od obecnego lidera w tej klasie urządzeń. Posiada 14-calowy wyświetlacz dostępny w trzech wariantach: HD (1366×768), Full HD (1920×1080) lub Full HD z pojemnościowym ekranem dotykowym Multi-Touch. Opcjonalnie model może być także wyposażony w kartę graficzną AMD FireProTM M5100, by zapewnić jeszcze wyższą wydajność graficzną wyświetlacza.

Należący do klasy Semi-rugged notebook jest najlepiej wzmocnionym urządzeniem Panasonic w tej kategorii. Z czterech stron jest obudowany warstwą ochronną wykonaną ze stopu magnezu, wyświetlacz i klawiatura są zabezpieczone przed zalaniem, zaś konstrukcja pokrywy, przypominająca plaster miodu, zapewnia ochronę przed wstrząsami. Model może przetrwać upadek z wysokości do 76 cm. Jest także wyposażony w specjalny uchwyt, ułatwiający jego wygodne i bezpieczne przenoszenie, który na życzenie klienta może być oznakowany logotypem firmy. Toughbook CF-54 zapewnia nieprzerwaną pracę przez 11 godzin. Dzięki możliwości wykorzystania drugiej baterii oraz funkcji jej wymiany typu hot-swap (bez konieczności wyłączania komputera) urządzenie może pracować do 18 godzin – bez ładowania.

Z myślą o pracownikach mobilnych Toughbook CF-54 oferuje pełną gamę opcjonalnych interfejsów, w tym standardowy port sieci LAN, VGA i HDMI do podłączenia urządzeń zewnętrznych, jak projektor, drukarka czy wyświetlacz, port True Serial pozwalający na podłączenie starszych systemów, porty USB 3.0 i 2.0 oraz gniazdo kart SD. Z kolei port LAN /b/g/n/ac (do 866 Mbps) oraz Bluetooth® v4.0 umożliwiają szybki transfer danych. Urządzenie jest oprócz tego wyposażone w złącze dokowania, port 4G LTE (opcja), podwójne złącze anteny samochodowej (opcja), czytnik kart bezstykowych lub linii papilarnych (do wyboru).

Spośród dotychczasowych modeli Panasonic klasy Semi-rugged, Toughbook CF-54 oferuje najwięcej możliwości konfiguracji. W zależności od wymagań użytkownika, urządzenie może być zaopatrzone w napęd DVD, drugą baterię, gniazdo na kartę PC, pamięć USB lub czytnik kart Smart. Dodatkowo dostępny jest także osobny konfigurowalny port, który może być wykorzystany jako drugi port LAN, Rugged USB, GPS lub czwarty port USB 2.0.

Model HD ma w standardzie dysk twardy o pojemności 500 GB, zaś obie wersje Full HD (z ekranem dotykowym lub bez) są wyposażone w dysk SSD o pojemności 128GB. Dodatkową opcją jest kamera internetowa o rozdzielczości 2 megapikseli oraz podświetlenie klawiatury ułatwiające obsługę urządzenia w ciemności.

Toughbook CF-54 będzie dostępny od końca lutego 2015 r. u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic w następujących cenach:

  • Toughbook CF-54 HD (500GB HDD) – od 6950 zł netto;
  • Toughbook CF-54 Full HD (128 GB SSD) – od 7850 zł netto;
  • Toughbook CF-54 Touchscreen Full HD (128 GB SSD) – 9750 zł netto.

 

 

Dowiedz się więcej

Panasonic Toughbook w sam raz do warsztatu
Panasonic Toughbook w sam raz do warsztatu

Panasonic zaprezentował nowy model Toughbooka, wytrzymałego tabletu, który umożliwi mechanikom przeprowadzanie testów diagnostycznych pojazdów znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz warsztatów. Urządzenie zaprojektowane przy udziale firm motoryzacyjnych posiada wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala wyświetlacz podświetlany diodami LED, umożliwiający łatwe wprowadzanie danych w rękawiczkach lub długopisem. – „W ciągu ostatnich sześciu lat do dwudziestu największych firm […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Mech, 20 lutego 2015, 12:34 0 0

Niezłe... faktycznie wydaje się nei do zdarcia i żadne olej czy spadajacy klucz mu pewnie nie zaszkodzi :D

Odpowiedz

***, 23 lutego 2015, 21:27 0 0

chyba kogoś porąbało............10 000 to ja mogę rozwalić 10 średniej klasy netbooków w tej cenie

Odpowiedz