Sachs Race Cup 2015 – szczegóły wydarzenia

, 16 lutego 2015, 10:59

Tegoroczny Sachs Race Cup 2015 będzie już trzecią edycją wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Co tym razem czeka na jego uczestników?

Szkolenia

Sachs Race Cup 2015 to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. Podobnie jak w latach ubiegłych, na przełomie maja i czerwca odbędą się całodniowe szkolenia techniczne dla pracowników połączone z emocjonującą rywalizacją na torach w trzech lokalizacjach na terenie Polski.

Uczestnicy Sachs Race Cup wezmą udział w czterech blokach szkoleniowych, roboczo nazwanych stacjami. Pierwsze dwie stacje to eksperckie szkolenie techniczne. Uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje techniczne i przejdą przez praktyczne zadania warsztatowe pod okiem szkoleniowców koncernu ZF.

Pierwsze szkolenie dotyczyć będzie systemu CDC – czyli amortyzatorów z bezstopniową regulacją tłumienia. W trakcie szkolenia przedstawiony zostanie proces zmieniających się drgań. Część teoretyczna obejmie budowę i działanie systemu, a następnie zostanie uzupełniona częścią praktyczną na przygotowanym w tym celu samochodzie.

Drugie szkolenie w temacie wymiany oleju w skrzyniach automatycznych zostanie rozszerzone o budowę układu mechatroniki oraz jego demontażem na poszczególne elementy. Eksperci ZF przeprowadzą wnikliwą analizę najczęściej popełnianych błędów podczas czyszczenia, wymiany i montażu poszczególnych komponentów automatycznych skrzyń biegów. Uczestnicy zapoznają się z podstawami funkcjonowania skrzyń serii 6 HP oraz  przekładni hydrokinetycznej oraz budową elektronicznego modułu sterującego przekładniami automatycznymi. W trakcie szkolenia poruszone zostanie znaczenie systematycznych wymian oraz doboru właściwego rodzaju oleju we współczesnych skrzyniach automatycznych.

Emocje

Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy, także teraz na uczestników czekają niezapomniane wrażenia, związane z prowadzeniem rasowych samochodów wyścigowych.

Na tak zwanej „Fun Station“ uczestników czeka seria testów sprawnościowych w specjalnie przygotowanych pojazdach. Podczas szkolenia uczestnicy podzieleni na czteroosobowe zespoły zasiądą w „podwójnym“ Volkswagenie Golfie o podwójnym układzie kierowniczym. Wykonanie zadania będzie zależeć od dobrej współpracy wszystkich kierowców. W dalszej części atrakcji na stacji uczestników czeka zadanie wychodzenia z poślizgu samochodami z zainstalowanymi trolejami oraz próba stewarda polegająca na precyzyjnej jeździe z piłeczką tenisową umieszczoną na stelażu zamocowanym na masce pojazdu.

Jakub Golec i Maciej Kopański Racing School & EventsOstatnia, czwarta stacja to już wyścigowe emocje w najczystszej postaci. Uczestnicy zasiądą w specjalnie przygotowanych samochodach marki BMW E46 w specyfikacji wyścigowej. Pojazdy są obecnie budowane, a tworzą je – dobrze znani uczestnikom poprzednich edycji – Maciej Kopański i Kuba Golec – z firmy Racing School & Events. Poniższy filmik pokazuje ich pracę od kulis:

 

 

– „Rzadko zdarza się współpraca z ludźmi, którzy tak poważnie podchodzą do wyznaczonych zadań. Na dziś gotowych jest pięć aut, a kolejnych pięć jest w przygotowaniu”  – powiedział o ekipie Racing School & Events Peter Rothenhöfer – Dyrektor Przedstawicielstwa ZF Friedrichshafen AG na Polskę.

Podczas kwalifikacji, każdy z gości otrzyma możliwość przejechania kilku okrążeń na torze pod bacznym okiem instruktora, który w razie potrzeby udzieli porad jak szybciej i skuteczniej pokonywać zakręty toru. Po około 10 minutach jazdy zmierzony zostanie finałowy czas okrążenia. Pod koniec każdego dnia 50 najlepszych uczestników walczyć będzie o pierwsze miejsce podium z atrakcyjnymi nagrodami.

Jak wziać udział w Sachs Race Cup 2015

Peter Rothenhöfer, dyrektor polskiego oddziału ZFPodstawowym warunkiem udziału w Sachs Race Cup 2015 jest zakup przez dany warsztat, w okresie od 2 stycznia do 15 maja 2015 roku, części marek: Sachs, Lemförder, oraz ZF Parts, o wartości minimalnej wynoszącej, w zależności od wielkości warsztatu: w przypadku warsztatów osobowych od 2 do 6 tysięcy złotych, a warsztatów ciężarowych – od 4 do 12 tysięcy złotych.

Zaproszenia do udziału w Sachs Race Cup 2015 otrzyma tysiąc pracowników warsztatów, które osiągną najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach.

Udział w akcji można zgłosić na stronie internetowej www.zf.com/pl lub u bezpośrednio u dystrybutorów uczestniczących w akcji: Inter Cars, Inter Team, Moto-Profil, Auto Partner, Gordon, Fota, AD Polska, Hart, Martex, Motorol oraz Euromaster.

 

Zobacz relację z Sachs Race Challenge 2014

Dowiedz się więcej

Inter Cars zachęca do udziału w Sachs Race Cup
Inter Cars zachęca do udziału w Sachs Race Cup

Już po raz trzeci klienci Inter Cars SA mogą wziąć udział w Sachs Race Cup. W maju i czerwcu tego roku odbędzie się cykl spotkań z przedstawicielami warsztatów, połączony ze szkoleniami oraz atrakcjami sportowymi. Dla klientów Inter Cars przygotowano aż 300 zaproszeń na Sachs Race Cup 2015 – 200 dla rynku osobowego i 100 dla […]

Sachs Race Cup 2015 – ruszyły zgłoszenia
Sachs Race Cup 2015 – ruszyły zgłoszenia

Po Sachs Roadshow i Sachs Race Challenge przyszedł czas na Sachs Race Cup 2015. Właśnie tak będzie nazywać się trzecia edycja cyklu szkoleniowego koncernu ZF, który jest już stałym elementem kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Sachs Race Cup 2015to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. […]

100-lecie ZF Friedrichshafen AG – historia marki
100-lecie ZF Friedrichshafen AG – historia marki

W 2015 roku ZF Friedrichshafen AG obchodzi 100-lecie istnienia. Firma specjalizująca się początkowo w rozwiązaniach dla branży lotniczej w skali regionalnej, stała się międzynarodową spółką technologiczną aktywną na światowym rynku pojazdów. Swój sukces ZF zawdzięcza nie tylko innowacyjnym technologiom, ale też odpowiednio wczesnej ekspansji na nowe rynki oraz udanym przejęciom. W roku, w którym świętuje […]

„Zestawy serwisowe marki  ZF Parts do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów” – katalog ZF Services
„Zestawy serwisowe marki ZF Parts do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów” – katalog ZF Services

Na rynku części zamiennych ZF Services udostępnia pod marką ZF Parts kompletne zestawy serwisowe służące do wymiany oleju we wszystkich pięcio- i sześciobiegowych automatycznych skrzyniach biegów produkcji ZF. Nowy katalog ZF Services umożliwia szybki wybór zestawu właściwego dla jednego z blisko 600 modeli pojazdów – bez tracenia czasu na osobne poszukiwania każdego elementu niezbędnego do […]

Nowy Prezes Zarządu ZF Services
Nowy Prezes Zarządu ZF Services

Helmut Ernst przejął obowiązki Prezesa Zarządu firmy ZF Services od Aloisa Ludwiga, który w wieku 66 lat przeszedł na emeryturę. Helmut Ernst ma 55 lat, jest doświadczonym ekspertem branży motoryzacyjnej. Będzie zarządzał działalnością ZF Friedrichshafen AG na rynku części zamiennych. Firma planuje rozwój rozwiązań telematycznych i usług mobilnych. – „Wraz z rozwojem społecznym, na całym […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!