Top Employer ponownie dla Goodyeara

, 13 lutego 2015, 12:05

Goodyear Dunlop Tires Europe oraz Grupa Goodyear Polska po raz kolejny znalazły się w gronie najlepszych pracodawców Europy. Wyróżnienie Top Employer przyznawane jest firmom za najlepszą politykę i praktyki kadrowe na Starym Kontynencie. Ponadto, Grupa Goodyear Polska znalazła się w ścisłej czołówce najwyżej ocenianych firm w Polsce pod względem prowadzonej polityki personalnej.

Tytuł „Najlepszego Pracodawcy Europy” (Top Employer Europe) przyznano w uznaniu najwyższych standardów polityki personalnej. Goodyear otrzymał certyfikat w dziewięciu krajach: Polsce, Belgii, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Grupa Goodyear Polska znalazła się w pierwszej piątce certyfikowanych przez Top Employers Institute w naszym kraju pracodawców.

– „Kolejny tytuł Top Employer to nie tylko olbrzymie wyróżnienie, ale też wyzwanie, któremu każdego dnia staramy się sprostać. Mamy świadomość, że dotychczasowy sukces Goodyeara to dzieło tysięcy pracowników. Dlatego staramy się ich aktywnie angażować i wspierać ich rozwój, by razem z nimi móc osiągać wyznaczone cele i tworzyć dalej firmę przyszłości” – powiedział Radosław Bółkowski, Dyrektor generalny ds. sprzedaży Goodyear Polska i Ukraina.

Goodyear kładzie duży nacisk na wspieranie rozwoju pracowników zgodnie z ich uzdolnieniami i motywacją. Prowadzi programy pomagające w wyłanianiu naturalnych liderów w firmie. Wspiera i nagradza pracowników za zgłaszanie różnorodnych, twórczych pomysłów, wychodzących poza dotychczas stosowane rozwiązania. Firma organizuje również seminaria wewnętrzne i warsztaty, które są dobrą okazją do wymiany doświadczeń między liderami, pracownikami a całymi zespołami.

– „Od lat staramy się tworzyć środowisko pracy, w którym każdy będzie czuć się dobrze, do którego będzie chętnie przychodził i gdzie znajdzie przestrzeń do swojego osobistego rozwoju. Aktywnie wspieramy naszych pracowników w realizacji ich pomysłów, bo wierzymy, że sukces każdego z nich przekłada się na sukces całej firmy” – powiedziała Angelika Ryfińska, Dyrektor ds. personalnych Grupy Goodyear Polska i Ukraina.

Tytuł „Najlepszego Pracodawcy” przyznawany jest przez Top Employers Institute od 1991 r., na podstawie obiektywnych i niezależnych badań. Proces certyfikacji opiera się na wynikach Ankiety Najlepszych Praktyk Kadrowych, które następnie są poddawane niezależnemu audytowi. Ankieta analizuje strategię i wdrażanie polityki kadrowej, monitorowanie i komunikowanie spraw związanych z warunkami pracy oraz możliwościami rozwoju pracowniczego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!