Mistrzostwa Mechaników – znamy termin eliminacji i pytania!

, 9 lutego 2015, 13:25

Wiadomo już, kiedy odbędą się eliminacje do finału IV Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Organizatorzy ujawnili także dwa pytania z tegorocznego testu. Finał konkursu odbędzie się podczas targów Motor Show 2015 w Poznaniu.

Tegoroczne Mistrzostwa rozgrywane są w kategorii Młody Mechanik. Dwuosobowe zespoły uczniowskie należy rejestrować na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl, a szkołę może reprezentować kilka drużyn. 10 marca o godzinie 12.00 na stronie www.mobil.pl pojawi się test internetowy, przygotowany przez specjalistów Mobil 1, Partnera Merytorycznego Mistrzostw. O udziale w wielkim finale zadecyduje w pierwszej kolejności liczba poprawnych odpowiedzi, a w przypadku remisu czas, jaki młodzi mechanicy potrzebowali na rozwiązanie zadań.

Organizatorzy Mistrzostw opublikowali 2 spośród 30 pytań, na które będą odpowiadać zawodnicy.

– „To bonus dla wszystkich młodych mechaników, którzy regularnie odwiedzają portale branżowe i czytają prasę motoryzacyjną." – podkreślają organizatorzy.

Pytania będą dotyczyć budowy i serwisowania pojazdów, trendów na rynku motoryzacyjnym oraz przełomowych wydarzeń z historii motoryzacji. Oto dwa z nich:

Pyt. 14. Mechanik nie powinien samodzielnie zmieniać klasy lepkości oleju silnikowego letniej na niższą, a zimowej na wyższą, wbrew zaleceniom producenta pojazdu.
a) Prawda
b) Fałsz
 

Pyt. 23. Wymień podstawową różnicę pomiędzy systemem BMW Vanos I i II generacji.

 

Finał Mistrzostw odbędzie się 10 kwietnia w Poznaniu podczas targów Motor Show 2015. Konkurencje przygotuje Akademia Praktycznych Umiejętności, drugi obok producenta olejów Mobil Partner Merytoryczny Mistrzostw. Organizatorami Mistrzostw są V8 Team i Międzynarodowe Targi Poznańskie, a Partnerami Merytorycznymi producent olejów syntetycznych Mobil 1 oraz Akademia Praktycznych Umiejętności. Partnerem honorowym projektu został Włodzimierz Zientarski, którego można zobaczyć w najnowszej zapowiedzi Mistrzostw:

Dodatkowe informacje oraz regulamin można znaleźć na: www.mistrzostwamechanikow.pl

Dowiedz się więcej

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015

Można już rejestrować się do IV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Tegoroczne Mistrzostwa, rozgrywane w kategorii Młody Mechanik, to konkurs dla uczniów szkół mechanicznych. Finał konkursu odbędzie się 10 kwietnia 2015 r. podczas targów Motor Show w Poznaniu. Wcześniej, młodych mechaników czekają internetowe eliminacje przygotowane przez specjalistów z branży motoryzacyjnej. Dwuosobowe zespoły można rejestrować na stronie […]

Mistrzostwa Mechaników – pierwsze eliminacje
Mistrzostwa Mechaników – pierwsze eliminacje

Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać udział w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Eliminacje odbędą się we wtorek (10 marca) o godzinie 12.00 na stronie internetowej producenta olejów Mobil 1 – Partnera Merytorycznego Mistrzostw Eliminacje będą miały formę testu. Runda finałowa z udziałem 30 najlepszych zespołów odbędzie się w kwietniu podczas targów Motor Show w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!