Inter Cars zachęca do udziału w Sachs Race Cup

, 28 stycznia 2015, 14:45

Już po raz trzeci klienci Inter Cars SA mogą wziąć udział w Sachs Race Cup. W maju i czerwcu tego roku odbędzie się cykl spotkań z przedstawicielami warsztatów, połączony ze szkoleniami oraz atrakcjami sportowymi.

Dla klientów Inter Cars przygotowano aż 300 zaproszeń na Sachs Race Cup 2015 – 200 dla rynku osobowego i 100 dla rynku ciężarowego. Podział nie jest przypadkowy, ponieważ organizatorzy przygotowali zarówno szkolenia jak i atrakcje dostosowane do obydwu rynków. Zaproszenie na takie spotkanie można wygrać kupując produkty koncernu ZF, tj. Sachs, Lemfoerder i ZF Parts w okresie 2 stycznia – 10 maja 2015.Laureaci konkursu wezmą udział w jednym z trzech spotkań:

  • Kamień Śląski – 28.05.2015 (czwartek)
  • Tor Jastrząb k. Radomia – 10.06.2015 (środa)
  • Poznań – Bednary – 18.06.2015 (czwartek).

W ramach całodniowego spotkania uczestnicy skorzystają ze szkoleń oraz instruktaży dotyczących sportowej jazdy. Z tej okazji ZF buduje nowe auta wyścigowe oraz opracowuje specjalne tematy szkoleń.

Na uczestników czekają następujące atrakcje:

Praktyczne wskazówki warsztatowe

Klienci z rynku osobowego w tym roku będą się szkolić na temat systemu CDC, czyli amortyzatorów z bezstopniową regulacją tłumienia. W trakcie szkolenia przedstawiony będzie proces zmieniających się drgań. Część teoretyczna obejmie budowę i działanie systemu, a następnie zostanie uzupełniona częścią praktyczną na samochodzie.

Na klientów z rynku ciężarowego czekają szkolenia z nowoczesnych systemów amortyzacji drgań w pojazdach komercyjnych. Uczestnicy uzyskają wiedzę z zakresu budowy i działania amortyzatorów CDC, PDC, CALM, ich montażu i diagnozy systemów tłumiących CDC, PDC, CALM.

Eksperckie szkolenie techniczne

W przypadku rynku osobowego tym razem szkolenie obejmie wymianę oleju w skrzyniach automatycznych i zostanie rozszerzone o budowę układu mechatroniki oraz jego demontaż na poszczególne elementy. Analiza błędów oraz czyszczenie, wymiana i montaż poszczególnych komponentów.

Temat szkolenia ciężarowego to: Nowoczesne układy sprzęgieł w pojazdach komercyjnych. Szkolenie poruszy aspekty budowy, zasad działania i montażu sprzęgła z samoregulacją X-Tend oraz sprzęgła dwutarczowego. Podczas części praktycznej uczestnicy zajmą się regulacją sprzęgła dwutarczowego oraz sprawdzaniem i korekcją bicia bocznego tarcz sprzęgłowych. Mechanicy dowiedzą się również jakie problemy najczęściej występujące po wymianie sprzęgieł.

Fun Station: Niezapomniana zabawa gwarantowana

W specjalnie przygotowanym pojeździe uczestnicy odbędą serię testów sprawnościowych. Samochód będzie posiadał dwa przody. Wykonanie zadania zapewnić może jedynie dobra współpraca kierowców. Kolejne zadanie to umiejętne wychodzenie z poślizgu samochodami z zainstalowanymi trolejami oraz próba stewarda.

Treningi i kwalifikacje pod okiem instruktorów

Uczestnicy zasiądą w specjalnie przygotowanych samochodach marki BMW E46 w specyfikacji wyścigowej. Podczas kwalifikacji każdy z gości otrzyma możliwość przejechania kilku okrążeń na torze pod bacznym okiem instruktora. Po około 10 minutach jazdy zmierzony zostanie finałowy czas okrążenia.

Finały dnia: SACHS Race Cup

 Po zakończeniu kwalifikacji przyjdzie czas na wyścigi finałowe. 50 najlepszych uczestników danego dnia będzie walczyć o pierwsze miejsce na podium oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Zobacz regulamin SACHS Race Cup

Dowiedz się więcej

Sachs Race Cup 2015 – ruszyły zgłoszenia
Sachs Race Cup 2015 – ruszyły zgłoszenia

Po Sachs Roadshow i Sachs Race Challenge przyszedł czas na Sachs Race Cup 2015. Właśnie tak będzie nazywać się trzecia edycja cyklu szkoleniowego koncernu ZF, który jest już stałym elementem kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Sachs Race Cup 2015to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. […]

Sachs Race Cup 2015 – szczegóły wydarzenia
Sachs Race Cup 2015 – szczegóły wydarzenia

Tegoroczny Sachs Race Cup 2015 będzie już trzecią edycją wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Co tym razem czeka na jego uczestników? Szkolenia Sachs Race Cup 2015 to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. Podobnie jak w latach ubiegłych, […]

100-lecie ZF Friedrichshafen AG – historia marki
100-lecie ZF Friedrichshafen AG – historia marki

W 2015 roku ZF Friedrichshafen AG obchodzi 100-lecie istnienia. Firma specjalizująca się początkowo w rozwiązaniach dla branży lotniczej w skali regionalnej, stała się międzynarodową spółką technologiczną aktywną na światowym rynku pojazdów. Swój sukces ZF zawdzięcza nie tylko innowacyjnym technologiom, ale też odpowiednio wczesnej ekspansji na nowe rynki oraz udanym przejęciom. W roku, w którym świętuje […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!