Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015

, 21 stycznia 2015, 12:25

Można już rejestrować się do IV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Tegoroczne Mistrzostwa, rozgrywane w kategorii Młody Mechanik, to konkurs dla uczniów szkół mechanicznych.

Finał konkursu odbędzie się 10 kwietnia 2015 r. podczas targów Motor Show w Poznaniu. Wcześniej, młodych mechaników czekają internetowe eliminacje przygotowane przez specjalistów z branży motoryzacyjnej. Dwuosobowe zespoły można rejestrować na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Co ważne, szkołę może reprezentować kilka drużyn.

– „Dotychczasowe finały Mistrzostw udowodniły, że prestiż imprezy rośnie z każdą jej edycją. Mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord i liczba zgłoszonych zespołów szkolnych przewyższy wynik z 2014 roku, który oscylował na poziomie około 300 ekip. Dlatego zdecydowaliśmy, że tym razem w finale wystartuje nieco więcej, bo 30 zespołów." – mówi Adrian Dekowski z V8 Team, współorganizator Mistrzostw.

Wzorem lat ubiegłych kwalifikacje do finału będą miały formę testu internetowego przygotowanego przez specjalistów producenta olejów silnikowych Mobil 1, Partnera Merytorycznego Mistrzostw. Sprawdzian wiedzy obejmie zagadnienia z zakresu budowy i serwisowania pojazdów oraz trendów na rynku motoryzacyjnym. Warto przypomnieć sobie także informacje dotyczące techniki smarowania pojazdów samochodowych i przełomowe wydarzenia z historii motoryzacji. Termin marcowych eliminacji zostanie ogłoszony już wkrótce na stronie internetowej konkursu.

– „Wiedza mechaników w zakresie serwisowania pojazdów stale rośnie, a na wyposażenie warsztatów trafiają coraz bardziej zaawansowane narzędzia diagnostyczne. Poprzez Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników chcemy pokazać, że warto inwestować w młode kadry. Promujemy zdolnych, pracujemy na dobry wizerunek tego zawodu oraz pokazujemy, które szkoły kształcą najlepszych absolwentów." – mówi Przemysław Szczepaniak z ExxonMobil Poland.

Partnerem honorowym projektu jest Włodzimierz Zientarski. Konkurencje na Motor Show 2015 przygotuje Akademia Praktycznych Umiejętności, drugi obok producenta olejów Mobil Partner Merytoryczny Mistrzostw.

– „Na pewno będzie to wieloetapowy i wymagający test z diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych." – zdradza Rafał Kosiński z Akademii.

Dowiedz się więcej

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników podczas TTM 2014
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników podczas TTM 2014

Można już zapisywać się do udziału w III edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Uczestnikami zawodów mogą być doświadczeni mechanicy, jak również uczniowie szkół mechanicznych, którzy wystartują w kategorii Młody Mechanik. Finały odbędą się pod koniec marca 2014 r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu. Weź udział w Mistrzostwach Mechaników – test internetowy W ciągu zaledwie […]

Mistrzostwa Mechaników  – znamy termin eliminacji i pytania!
Mistrzostwa Mechaników – znamy termin eliminacji i pytania!

Wiadomo już, kiedy odbędą się eliminacje do finału IV Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Organizatorzy ujawnili także dwa pytania z tegorocznego testu. Finał konkursu odbędzie się podczas targów Motor Show 2015 w Poznaniu. Tegoroczne Mistrzostwa rozgrywane są w kategorii Młody Mechanik. Dwuosobowe zespoły uczniowskie należy rejestrować na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl, a szkołę może reprezentować kilka drużyn. 10 marca […]

Mistrzostwa Mechaników – pierwsze eliminacje
Mistrzostwa Mechaników – pierwsze eliminacje

Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać udział w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Eliminacje odbędą się we wtorek (10 marca) o godzinie 12.00 na stronie internetowej producenta olejów Mobil 1 – Partnera Merytorycznego Mistrzostw Eliminacje będą miały formę testu. Runda finałowa z udziałem 30 najlepszych zespołów odbędzie się w kwietniu podczas targów Motor Show w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!