Osiem rozmiarów opon Goodyear z najwyższą oceną

, 20 stycznia 2015, 12:38

Osiem rozmiarów opon Goodyear z linii EfficientGrip Performance osiągnęło klasę AA w ramach europejskiego systemu etykietowania. Ocena AA to najwyższy poziom jakości określony przez europejskie przepisy dotyczące etykiet na opony. Ogumienie osiągnęło notę A zarówno pod względem efektywności paliwowej, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni.

Goodyear oferuje w tej chwili najwięcej rozmiarów opon, które uzyskały najwyższą klasę AA. Osiem nowych rozmiarów z tą oceną uzupełnia gamę produktów z notą BA oferowanych przez tę markę. Obecnie aż 53 rozmiary z linii EfficientGrip posiadają klasę BA.

– „Cieszymy się z możliwości oferowania ośmiu nowych rozmiarów opon klasy AA. Wprowadzamy innowacje i kolejne rozwiązania najwyższej jakości, również w ramach linii opon EfficientGrip Performance” – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor marketingu Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Goodyear był pierwszym producentem, który w 2012 r. zaprezentował koncepcyjne opony klasy AA. Co ważne, odbyło się to już pierwszego dnia dobrowolnego wdrażania przepisów dotyczących etykietowania opon. Po prezentacji koncepcji produktu eksperci Goodyeara kontynuowali pracę nad jego technologicznymi aspektami, aby uzyskać jeszcze lepszą konstrukcję, mieszankę bieżnika i zoptymalizować proces produkcji.

– „Popieraliśmy wprowadzenie w 2012 roku europejskiego systemu etykietowania opon i nadal dostrzegamy wartość tego działania zarówno dla kierowców, jak i ogółu społeczeństwa. Dziś kontynuujemy nasze zaangażowanie, wprowadzając na rynek opony, które uzyskują najwyższe noty w ww. systemie klasyfikacji. Tym samym realizujemy zobowiązanie Goodyeara do działań na rzecz zmniejszania zużycia paliwa poprzez obniżanie oporu toczenia opon i poprawy bezpieczeństwa poprzez zwiększanie przyczepności na mokrej nawierzchni. Jednocześnie nieustannie apelujemy do Unii Europejskiej o silniejsze egzekwowanie przepisów w tym zakresie, ponieważ naszym zdaniem etykiety na oponach są doskonałym sposobem na informowanie konsumentów o zaletach opon. Trzeba również pamiętać, że etykieta obejmuje jedynie trzy kryteria, natomiast nasze zespoły rozwojowe biorą pod uwagę ponad 50 parametrów, dzięki którym dostarczamy na rynek bezpieczne, solidne i wysokiej jakości produkty” – powiedziała Lie Junius, dyrektor Public Affairs Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Osiem nowych rozmiarów opon EfficientGrip Performance klasy AA to: 205/55RI6 94W XL, 205/55RI7 95V XL, 215/55RI6 97H XL, 215/55RI6 97W XL, 215/55RI7 98W XL, 225/50RI7 98V XL, 225/55RI7 101W XL i 225/60R16 102W XL. Opony trafią na rynek w tym miesiącu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!