Ciepła jesień a sprzedaż akumulatorów. Ankieta.

, 11 grudnia 2014, 12:20

Choć branża motoryzacyjna nie podlega prawom przyrody w aż tak dużym stopniu jak np. rolnicza, zdarza się, że pogoda płata figle i wpływa istotnie na prowadzony biznes. W naszej nowej ankiecie pytamy o pogodę. Jednak nie, jak to zwykle bywa, z braku lepszych tematów do rozmowy, a w celu sprawdzenia wyników sprzedaży akumulatorów.

Kalendarzowa zima rozpoczyna się dopiero 22 grudnia, jednak przyzwyczailiśmy się do tego, że ujemne temperatury pojawiają się o wiele wcześniej. W tym roku aura jest jednak wyjątkowo łagodna, co nie każdemu się podoba. Na brak mrozu i śniegu narzekać mogą nie tylko dzieci, wyczekujące świąt Bożego Narodzenia i białego puchu za oknem, ale także producenci i dystrybutorzy niektórych produktów z działu automotive. Sprzedaż akumulatorów zwykle rusza z kopyta po pojawieniu się pierwszych kilkustopniowych mrozów, a takich jak dotąd notowaliśmy niewiele. Czy jednak auta rzeczywiście ma decydujący wpływ na wyniki sprzedaży akumulatorów samochodowych?

W naszej ankiecie prosimy o porównanie wyników sprzedaży akumulatorów z jesieni tego oraz ubiegłego roku. Zachęcamy także do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami ze stanu rynku akumulatorów w poprzednich latach – w komentarzach pod tym artykułem. 

 

{uri:/ankietka/38}

Dowiedz się więcej

Ufamy kilkuletnim oponom, spieramy się o kasy, nie chcemy anglików – wyniki ankiet
Ufamy kilkuletnim oponom, spieramy się o kasy, nie chcemy anglików – wyniki ankiet

W ostatnim czasie zapytaliśmy naszych Czytelników o kilka aktualnych problemów rynku motoryzacyjnego. Ich aktywny udział w ankietach świadczy o tym, że kwestie takie jak kasy fiskalne w warsztatach, rejestracja pojazdów z kierownicą po prawej stronie czy zalegające w magazynach opony są istotne dla branży. Problematyczne "angliki" Przy okazji publikacji artykułu na temat rejestracji "anglików" w […]

Co sądzisz o częściach polskich producentów?
Co sądzisz o częściach polskich producentów?

Na polskim rynku funkcjonuje wiele rodzimych firm, produkujących części do samochodów. Statystyki pokazują, że produkcja części w Polsce wzrasta, a ich jakość jest doceniana w Europie. Jak wyroby naszych producentów oceniają mechanicy?   {uri:/ankietka/39}

Akumulatory padają mimo łagodnej zimy – wyniki ankiety
Akumulatory padają mimo łagodnej zimy – wyniki ankiety

Jesień oraz pierwsze dni kalendarzowej zimy oszczędziły nam ujemnych temperatur. Przełożyło się to na sprzedaż akumulatorów samochodowych. Jednak co ciekawe, niemal 40% uczestników naszej ankiety nie zaobserwowało spadku sprzedaży baterii względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Trwałość akumulatorów zależy od wielu zmiennych. Temperatura jest istotnym, ale tylko jednym z wielu parametrów. Być może właśnie dlatego, niezależnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 12 grudnia 2014, 7:00 0 0

Akumulatory do niewdzięczny temat. Marża śmiesznie niska, stan magazynowy znaczny, szczególnie z Boscha, terminy platności krótkie w szczególności Bosch. Ogólnie sprzedaż niższa niż w poprzednim roku, w związku z temperaturami.

Odpowiedz

fredi, 19 grudnia 2014, 20:28 0 0

I jeszcze dodać należy bardzo ważny szczegół . Czyli te zas..ne allegro ....
Sprzedawcy co już wyczyniają z cenami to głowa mała a kasę zarabiają na przesyłkach .
Dziadostwo i tyle . Nic dodać , nic ująć .

Odpowiedz

GramMot, 23 grudnia 2014, 9:39 0 0

...Ale i tak Exide są najlepsze... no i marża przyzwoita.

Odpowiedz