Delphi wprowadza technologię komunikacji między pojazdami

, 26 listopada 2014, 15:26

Delphi dostarczy firmie General Motors technologie zapewniające łączność, które umożliwią pojazdom porozumiewanie się ze sobą i dostarczenie kierowcom najważniejszych informacji o sytuacji na drodze.

Delphi ogłosiło, że będzie pierwszą firmą oferującą do sprzedaży technologie komunikacji pozwalające na utrzymanie łączności pomiędzy pojazdami (V2V) i pomiędzy pojazdem a infrastrukturą drogową (V2I). Technologie bezprzewodowej komunikacji Delphi pozwalają na poszerzenie funkcji istniejących, zaawansowanych systemów wspierania kierowcy (ADAS).

Sygnał radiowy służy do przesyłania danych dotyczących sytuacji na drodze od jednego samochodu do drugiego i ostrzega kierowcę o potencjalnych problemach – nawet tych, które znajdują się poza zasięgiem wzroku kierowcy i poza zasięgiem czujników zainstalowanych w jego samochodzie. Ta technologia może ostrzegać kierowcę o wielu różnych sytuacjach czy zagrożeniach znajdujących się na drodze, trudnych warunkach czy robotach drogowych, o zbliżających się pojazdach uprzywilejowanych, stojących lub wolno poruszających się pojazdach, korkach, wypadkach oraz sygnalizacji świetlnej czy ustawieniu znaków.

– „Możliwość wykrycia i przekazania kierowcy informacji o zagrożeniu znajdującym się przed nim na drodze to znaczący postęp w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa jazdy i sterowania ruchem.” –  stwierdził Jeff Owens, Dyrektor ds. Technicznych w Delphi Automotive – „Ta technologia również stawia Delphi  na znakomitej pozycji pod względem strategicznym, ponieważ będziemy w stanie pomóc producentom samochodów spełnić przepisy dotyczące komunikacji miedzy pojazdami (V2V), których wprowadzenie jest planowane przez rząd w związku z rozwojem systemów automatycznego prowadzenia pojazdów.” – dodał.

Planuje się, że globalna produkcja zostanie uruchomiona w 2016 roku, z przeznaczeniem na rynek północnoamerykański.
 

Dowiedz się więcej

Bosch pomaga kierowcom bezpiecznie zmieniać pasy ruchu
Bosch pomaga kierowcom bezpiecznie zmieniać pasy ruchu

Spojrzenie w lusterka, a następnie przez ramię – tak kierowcy upewniają się, że mogą bezpiecznie zmienić pas ruchu. Jednak nawet wtedy martwe pole, czyli obszar wokół pojazdu, który podczas jazdy nie jest widoczny w lusterkach bocznych i wstecznym, stanowi duże zagrożenie w ruchu drogowym. Niewidoczny w wewnętrznym ani zewnętrznym lusterku obszar z tyłu pojazdu i […]

Delphi na targach CES 2015
Delphi na targach CES 2015

Delphi Automotive zaprezentuje na zbliżających się Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej CES 2015 najnowsze osiągnięcia w dziedzinie systemów aktywnego bezpieczeństwa i łączności w pojazdach. Firma pokaże, jak będzie wyglądać przyszłość automatycznych systemów kierowania samochodami. – „W ostatnich latach, obecność przedstawicieli przemysłu samochodowego na targach CES wzrosła dramatycznie; i są ku temu poważne podstawy. Konwergencja pomiędzy elektroniką […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!