Z myślą o wysokim standardzie

, 26 listopada 2014, 13:08

Firma Inter Cars SA przeprowadziła weryfikację produktów znajdujących się w jej ofercie pod kątem opisu technicznego oraz prawidłowego powiązania z grupą towarową z zamiennikami. Ujednolicono również zdjęcia samych linii produktowych i stworzono karty produktu.

Wszystkie linie produktowe, które zostaną poddane standaryzacji, sukcesywnie umieszczane są w specjalnych modułach celem ich wspólnego wykorzystywania w sieci sprzedaży Inter Cars SA, IC Katalogu oraz na Motointegrator.pl. Pomysł powstał w Dziale Rozwoju Produktu Inter Cars SA i jest wprowadzany w życie wspólnie z Działem Zamówień.

Schemat działania polega na analizie zestawionych pozycji z danej linii produktowej, w pierwszej kolejności pod kątem opisów technicznych oraz uzupełnienia dodatkowych informacji dotyczących produktu, tzw. custom fields. Dzięki temu już na samym początku można zlokalizować ewentualne błędy w opisie produktu. Po tym etapie dane zostają przekazane do opiekunów produktu z Działu Zamówień w formie specjalnego zestawienia. Daje to możliwość weryfikacji zamienników pod kątem poprawności oraz przeniesienia dla nich nowo utworzonych opisów technicznych. Równolegle uruchomiony zostaje proces, który ma na celu uzupełnienie custom fields oraz wykonanie zdjęć w tej samej perspektywie.

Obecnie w pełni zostały przeanalizowane następujące linie produktowe: kompletny zestaw uszczelek silnika (góra), poduszka stabilizatora, sworzeń wahacza przód, termostat cieczy chłodzącej, sworzeń wahacza przód, filtr kabiny, osłona przekładni kierowniczej, uszczelniacz wału korbowego, zestaw montażowy amortyzatora, czujnik ABS, tłumik układu wydechowego środkowy, katalizator, klocki hamulcowe kpl., tarcza hamulcowa, komplet tarcz hamulcowych, podnośnik szyby. Dało to łącznie możliwość ustandaryzowania ok. 70000 pozycji. Do końca roku liczba ta powinna się potroić.

Prace nad standaryzacją produktów najprawdopodobniej będą trwały jeszcze przez pierwszy kwartał przyszłego roku. Dzięki temu pomyłki podczas wybierania i zamawiania części przez klientów będą zredukowane do minimum, tak samo jak wybór zamienników.
 

Dowiedz się więcej

Nowy numer katalogu Wyposażenia Warsztatów Inter Cars
Nowy numer katalogu Wyposażenia Warsztatów Inter Cars

W kolejnej odsłonie katalogu Inter Cars można znaleźć nowości produktowe, jak również promocje wybranych narzędzi oraz urządzeń. Na ponad 156 stronach zaprezentowano największą ofertę towarową dla branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz agro. Katalog w wersji elektronicznej oraz .pdf jest już dostępny do pobrania. Katalog Wyposażenia Warsztatów nr 4/2014    

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!