Serwis „Historia Pojazdu”

, 21 listopada 2014, 10:46

Serwis, który ma pomagać Polakom w dokonywaniu transakcji kupna-sprzedaży samochodów, działa od kwietnia 2014 roku, w tym czasie skorzystało z niego ponad 813 tys. użytkowników, sprawdzili oni dane ponad 812 tys. pojazdów.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy prawa o ruchu drogowym, dzięki której powstał ogólnopolski system mający na celu szybką kontrolę pojazdu. Można go znaleźć pod adresem www.historiapojazdu.gov.pl

Zaletą serwisu jest szybkość dostępu do informacji oraz jego pełna bezpłatność. Dostępne dane dotyczą  między innymi takich aspektów jak: czy pojazd nie był skradziony, czy deklarowany przebieg odpowiada wcześniejszym odczytom, oraz kiedy został wykonany ostatni przegląd techniczny. W systemie można również sprawdzić czy auto posiada aktualne OC. Historię pojazdu można zobaczyć na linii czasu.

Istotnym ograniczeniem funkcjonalności serwisu jest fakt, że rejestr obejmuje tylko auta zarejestrowane w Polsce. Nie jest więc przydatny przy sprawdzaniu pojazdów dopiero sprowadzonych zza granicy.

Serwis działa od  kwietnia 2014 roku, w tym czasie skorzystało z niego ponad 813 tys. użytkowników, sprawdzili oni dane ponad 812 tys. pojazdów. Wszystkie informacje są udzielane na podstawie danych Centrum Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Aby uzyskać wszystkie informacje należy na stronie internetowej www.historiapojazdu.gov.pl, wpisać kilka podstawowych danych dotyczących samochodu jak: numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji auta. Przyszłościowo serwis ma być rozbudowywany i zyskać znacznie szerszą użyteczność. Będzie można tam między innymi sprawdzić mandaty powiązane z danym samochodem.

 

Artykuł napisany przy współpracy skupu aut

Dowiedz się więcej

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w październiku 2014 r.
Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w październiku 2014 r.

Sprzedaż nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych w Polsce wzrasta nieustannie już od 17 miesięcy. Dobra passa rynku została podtrzymana w październiku, w którym nowych właścicieli znalazło ponad 33 tysiące aut. Nieustanny wzrost W październiku po raz kolejny, po kilkumiesięcznej przerwie, sprzedaż nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych przekroczyła 30 tys. sztuk. Dokładnie sprzedano 33 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 listopada 2014, 10:02 0 0

I zawiera ogrom błędów i niepełnych danych. Moje auto np figuruje jako diesel choć to benzyna na dodatek z gazem a przebieg z ostatniego przeglądu (07/2014) do tej pory nie widnieje. A !! No i OC tez nie posiada... Poza tym do weryfikacji wystarczyć powinien aktualny nr rej. pojazdu a nie cały szereg danych zapisanych w dowodzie rejestracyjnym. Głupota i fikcja przykrywająca "konieczność wydania" milionów złotych na nic nie warty system.

Odpowiedz