Goodyear UltraGrip 9 wysoko w testach

, 12 listopada 2014, 13:57

Opona Goodyear UltraGrip 9 uzyskała bardzo dobre wyniki w pięciu niezależnych europejskich testach ogumienia. Wprowadzona na rynek we wrześniu opona została sprawdzona w kilku testach, gdzie uzyskała wysokie noty.

Redaktorzy niemieckiego czasopisma „Auto Motor und Sport” opisali opony jako „łatwe do opanowania”, za co otrzymały wyróżnienie „najlepsze na śniegu”. Najnowsze opony Goodyeara uplasowały się na drugim miejscu i zostały określone jako „godne polecenia”.

Magazyn „Auto Zeitung” i ACE potwierdziły te doskonałe wyniki i przyznały oponom UltraGrip 9 najwyższą ocenę – „wyjątkowo godne polecenia”. Natomiast niemiecki „Auto Straßenverkehr” pochwalił je, określając jako „ciche opony o wysokim komforcie jazdy” i przydzielając im drugie miejsce z opinią „godne polecenia”.

Z kolei w Szwecji opony Goodyear UltraGrip 9 zwyciężyły w teście wiodącego czasopisma motoryzacyjnego „Teknikens Värld”. Autorzy publikacji określili najnowszą innowację Goodyeara mianem „najlepszej europejskiej opony bez kolców”, dodając, że „sprawność na śniegu to aspekt, w którym opona Goodyear jest znacznie lepsza.”

– „Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że nasze zaangażowanie w rozwój opon znajduje uznanie w oczach niezależnych ekspertów. Wprowadzona na rynek w 2012 roku UltraGrip 8 okazała się wielkim sukcesem i trafiła do ponad 7 milionów pojazdów. Naszym celem było jednak dalsze zwiększanie bezpieczeństwa zimą i poprawa zachowania opony na śniegu. Dziś cieszymy się z uznania za to osiągnięcie” – skomentował Hans Vrijsen, dyrektor marketingu opon osobowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Konstrukcja opony Goodyear UltraGrip 9 uwzględnia zróżnicowane warunki panujące zimą w różnych krajach starego kontynentu – od zimnych, suchych dni, poprzez mokre nawierzchnie i błoto pośniegowe, aż po jazdę na śniegu.

UltraGrip 9 jest dostępna w 33 rozmiarach, od 14 do 16 cali, z przeznaczeniem do małych i średnich samochodów.
 

Dowiedz się więcej

Zimówki Grupy Goodyear wysoko w rankingach
Zimówki Grupy Goodyear wysoko w rankingach

W testach opon zimowych, przeprowadzonych przez magazyny motoryzacyjne, opony Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica zajęły czołowe pozycje. Przedstawiciele producentów szczególnie cieszą się z wysokich ocen, jakie opony uzyskały z jazdy po śniegu. Magazyn „Auto Świat” (nr 44; 27.10 br.) przyznał Dunlop Winter Sport 4D ocenę „wzorową”, wskazując, że jest to „wysokiej klasy opona, świetna […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Leszeeek, 22 grudnia 2016, 14:23 1 0

Dzisiaj udało mi się w końcu kupić te goodyeary ultragrip 9. Zastanawiałem się czy może nie zmienić decyzji i nie wybrać innego modelu, ale kolega z wulkanizacji zaoferował mi dwusezonowe "dziewiątki" jednego klienta, z bieżnikiem 7.5mm więc prawie nowe. Przeczytałem sobie opinie tutaj na blogu {LINK} oraz sprawdziłem czy dwuletnia opona nadal zajmuje wysokie miejsca w testach opon zimowych. Zdziwiłem się że mimo wieku i postępowi technologii Ultragrip 9 cały czas zajmuje wysokie miejsca.

Odpowiedz