Opony zimowe Continental wyróżnione w 8 rankingach

, 4 listopada 2014, 10:17

W tym roku opony zimowe Continental zostały wyróżnione w 8 niezależnych rankingach m.in. ADAC, ACE GTU, ARBÖ i AutoBild.

Continental od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach i testach opon prowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze oraz renomowane czasopisma. W tym roku opony zimowe Continental zostały wyróżnione aż ośmiokrotnie.

ContiWinterContact TS 850 to jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych zimowych modeli Continental. Do takich wniosków – już po raz kolejny – doszli autorzy testów ADAC, którzy wskazali na znakomite osiągi tej opony na suchej i mokrej nawierzchni oraz na śniegu i lodzie, a także na jej paliwooszczędność, przyznając zwycięstwo dwóm testowanym rozmiarom – 175/65 R14 oraz 195/65 R15. ContiWinterContact TS 850 w rozmiarze 205/55 R16 została też zbadana w 16 kategoriach w różnych warunkach drogowych zajmując 1. miejsce we wspólnym teście austriackiego automobilklubu ARBÖ, magazynu „ACE Lenkrad” oraz GTÜ. Model zajął również 2. miejsce w teście ACE w tym samym rozmiarze.

Możliwości ContiWinterContact TS 850 są także wysoko oceniane przez kluczowe czasopisma branżowe w Polsce i zagranicą. W przeprowadzonym ostatnio teście Auto Motor i Sport przyznał oponie 1. miejsce dla rozmiaru 225/50 R17. Opona zajęła pierwszą pozycję także w rankingach przeprowadzonych przez magazyny Auto Motor und Sport oraz Auto Zeitung – oba dla popularnego rozmiaru 205/55 R16, uplasowała się też w czołówce zestawienia AutoBild dla rozmiaru 225/50 R17.

Zdaniem użytkowników serwisu Oponeo.pl, ContiWinterContact TS 850 to „opona rewelacyjna”. Co ciekawe, aż 97% z nich poleca ją innym.

– „Jesteśmy dumni, że nieprzerwanie od wielu lat opony Continental zdobywają najwyższe noty we wszystkich kluczowych testach opon w Europie. Dziękujemy klientom, którzy docenili ich jakość i postawili na bezpieczeństwo zimowych podróży” – komentuje Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager Continental Opony Polska.

W ślad za sukcesami starszej siostry idzie również najnowsza opona zimowa Continental WinterContactTM TS 850 P, która miała swoją premierę w tym roku, zdobywając ocenę „wzorowa" w testach magazynu AutoBild Sportscars.

Dowiedz się więcej

Jak działa system ochrony pieszych w samochodach?
Jak działa system ochrony pieszych w samochodach?

Continental zdobył trzecią w ciągu dwóch lat nagrodę Automotive News PACE. Wyróżnienie przyznano za system ochrony pieszych (PPS pSAT), który wykorzystuje czujniki ciśnienia, redukujące obrażenia pieszych w przypadku kolizji. Nagroda dla Continental za system ochrony pieszych  Rys. 1. Sposób zamontowania systemu PPS pSAT w zderzaku 1 – zderzak, 2 – pianka, 3 – rurka elastyczna, […]

Continental realizuje projekt „Zimoaktywni”
Continental realizuje projekt „Zimoaktywni”

Continental rozpoczął nowy projekt medialny, którego celem jest zwrócenie uwagi kierowców na konieczność wymiany opon na zimowe. Działania w ramach akcji „Zimoaktywni” są realizowane w radiu, prasie i internecie. Na stronie akcji: www.zimoaktywni.pl znany rysownik Henryk Sawka zachęca do wymiany opon na zimowe. Ponadto na stronie znajdują się materiały filmowe z poradami ekspertów i kierowców, […]

Centrum Technologii Opon Continentala otwarte na Słowacji
Centrum Technologii Opon Continentala otwarte na Słowacji

W Púchovie na Słowacji rozpoczęła działalność nowoczesna placówka badawczo-rozwojowa firmy Continental. Nowe Centrum Technologii Opon kosztowało 7,5 miliona euro. Słowackie Centrum Technologii Opon (TCP) jest częścią globalnego projektu inwestycyjnego TCP/GEP Campus, realizowanego przez Continental od 2012 roku. Projekt zakłada między innymi budowę nowego Centrum Testowania, umożliwiającego analizę opon, pomiary ich odporności na uderzenia oraz testy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!