Sojusz strategiczny Bosal i Delphi

, 4 maja 2005, 0:00

2 maja 2005 firma Delphi Corp. (NYSE: DPH) oraz belgijska grupa Bosal poinformowały o zawarciu nowego strategicznego sojuszu, w ramach którego będą oferować kompletne układy wydechowe na światowym rynku producentów podzespołów do nowych samochodów (OE).
Nowy sojusz, który nie opiera się na zasadzie kapitałowej, będzie znany pod nazwą Bosal Delphi Complete Exhaust Systems. W jego ramach obydwie strony połączą swe specjalistyczne doświadczenie, zasoby oraz potencjał produkcyjny i będą wspólnie oferować odbiorcom na całym świecie kompletne rozwiązania w dziedzinie układów wydechowych do wszystkich rodzajów samochodów i do wszystkich używanych obecnie paliw silnikowych.
Delphi posiada szerokie doświadczenie oraz bogate zasoby w dziedzinie konstrukcji i produkcji „gorących” elementów układów wydechowych (kolektorów i katalizatorów, w tym konwerterów kolektorowych, konwerterów do silników Diesla) oraz technologii kształtowania sferoidalnego. Bosal specjalizuje się w konstrukcji i opracowywaniu elementów „zimnych” (od tłumika środkowego do końcówki rury wydechowej).
Sojusz utrzyma i będzie pielęgnować związki z obecnymi odbiorcami, zaś nowi odbiorcy będą mogli nawiązać kontakt z całym sojuszem za pośrednictwem tylko jednego specjalistycznego punktu pierwszego kontaktu.
Współpraca Bosal i Delphi będzie także polegać na tworzeniu nowych, bardziej efektywnych kosztowo związków i układów produkcyjnych, dzięki którym każda z nich będzie mogła lepiej realizować zamówienia odbiorców i spełniać ich wymagania – bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów inwestycyjnych.
Sojusz wejdzie w życie po dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności wymaganych m.in. prawem o konkurencji, w tym po uzyskaniu wszelkich potrzebnych zezwoleń władz. Obydwie strony sojuszu podejmą wszelkie działania logistyczne i czynności przejściowe konieczne do sprawnej obsługi odbiorców; powinny się one zakończyć w połowie 2005 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!