Federal-Mogul przedstawia nową gamę łożysk Glyco

, 29 września 2014, 15:51

Firma Federal-Mogul Motorparts przedstawiła na targach Automechanika gamę bezołowiowych łożysk silnikowych Glyco. Federal-Mogul opracowała bezołowiowe łożyska dziewięć lat przed wejściem w życie odpowiednich przepisów prawnych. Jest to część inicjatywy firmy mającej na celu wyeliminowanie materiałów, które mogą być szkodliwe dla środowiska naturalnego oraz jego mieszkańców ze swojego asortymentu, jeszcze przed tym kiedy zaczną tego wymagać przepisy prawne.

– „Federal-Mogul z przyjemnością wprowadza pełną gamę przyjaznych dla środowiska łożysk, które stanowią odpowiedź na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie producentów silników, skrzyni biegów oraz samochodów, a poprzez to również na rynku części zamiennych” – powiedziała Els Forceville, Menedżer Produktu EMEA firmy Federal-Mogul Motorparts odpowiedzialny za łożyska i uszczelnienia – „Dostarczamy na rynek wtórny tę samą technologię łożysk, jak w przypadku naszych najnowszych produktów OE, ponieważ naszym zobowiązaniem jest dostarczanie produktów wysokiej jakości w ramach całego cyklu eksploatacji produktu” – dodała.

W celu wyeliminowania ołowiu jako pierwiastka stopowego w łożyskach ślizgowych, specjaliści firmy Federal-Mogul musieli pokonać wiele trudności i wyzwań. W związku z odmiennymi mechanizmami trybologicznymi oraz fizycznymi, wynikającymi z braku ołowiu, należało bowiem opracować zupełnie nowe materiały. Obecnie materiały te mogą być stosowane w silnikach benzynowych i wysokoprężnych, do produkcji łożysk głównych i korbowodowych, w szerokim zakresie wartości obciążeń. Łożyska ślizgowe wykonane z nowych materiałów zostały zatwierdzone w wielu różnych zastosowaniach i stały się wiodącą technologią w tej branży.

Firma zdobyła wyróżnienie 2014 Automotive News PACE Award, które zostało przyznane przez niezależny zespół sędziowski po dogłębnej analizie produktów obejmującej kompleksową pisemną aplikację oraz wizytację fabryk. Łożyska zostały wyróżnione w kategorii Produkt, która promuje innowacje w zakresie nowych produktów, komponentów lub systemów mających silny wpływ na rynek i oddziałujących jako czynniki zmieniające sytuację na rynku samochodowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!