Zakończenie kursu No TECH without MECH

, 1 października 2014, 14:46

Zakończył się trzeci międzynarodowy kurs organizowany na Politechnice Wrocławskiej przez BEST Wrocław. Tegoroczna edycja skupiła się na przekazaniu podstawowej wiedzy z zakresu mechaniki.

Uczestnicy zostali wybrani spośród studentów z całej Europy, którzy zaaplikowali on-line. Kandydatów oceniono pod kątem posiadanej już wiedzy, ale też entuzjazmu i chęci do nauki oraz dobrej zabawy. Organizatorzy zadbali, by nikt się nie nudził – codziennie plan zajęć obejmował warsztaty i wykłady związane z tematem kursu, a wieczorami uczestnicy poznawali Wrocław i Polską kulturę.

Warto wspomnieć wycieczkę do zakładu produkcyjnego firmy RONAL GROUP, który mieści się w Jelczu-Laskowicach. Uczestnicy wykonali tam samodzielnie odlewy. Część zajęć na Politechnice Wrocławskiej prowadzili również eksperci z firmy WABCO, dzieląc się swoją profesjonalną wiedzą podczas warsztatów z pneumatyki i Lean Managementu.

Całość zwieńczył egzamin wzorowany na organizowanym co roku konkursie inżynierskim EBEC. Kursanci, podzieleni na drużyny, mieli za zadanie wykonać przypominający samochód pojazd, który samodzielnie pojedzie na odległość jednego metra. Do dyspozycji mieli jedynie podstawowe narzędzia i materiały (na przykład taśmę klejącą, listewki, bandaż czy gwoździe) i od ich kreatywności zależało, czy uda się zbudować z tego spełniającą wymagania konstrukcję. Taka forma egzaminu sprawiła, że był on niewątpliwie wyjątkowo przyjemny i dający mnóstwo satysfakcji. Pierwsze miejsce zajęła drużyna "Tech Team" w składzie: Juaquim Garriga, Wei Zhao, Alexandru-Viorel Visarion-Mingopol, Matteo Tamone i Ondrej Vida. Ich pojazd poruszał się dzięki odrzutowi wytworzonemu przez sprzężone powietrze znajdujące się w baloniku, co okazało się być najlepszym spośród prezentowanych rozwiązań.

Ciekawym sposobem na zaprezentowanie naszych zwyczajów była impreza "Polish Evening", która zaplanowana została jako inscenizacja typowego Polskiego wesela. Organizatorzy wcielili się w parę młodą, a goście otrzymali funkcje – rodziny, świadków itd. Również uczestnicy mieli okazję okazać dumę z własnego pochodzenia przy okazji "International Evening", gdzie każdy zaprezentował tradycyjne potrawy z kraju, z którego pochodził. Wszystko to sprzyjało cementowaniu przyjaźni, które z pewnością potrwają jeszcze długo po zakończeniu kursu.

BEST Wrocław to oddział zrzeszającej studentów politechnik w całej Europie organizacji BEST (Board of European Students of Technology), która liczy aż 95 grup lokalnych. Członkowie BEST budują porozumienie między trzema środowiskami – studentami, uczelnią oraz firmami, promując przy okazji różnorodność kulturową i rozwój. W Polsce oddziały tej organizacji znajdują się na jeszcze pięciu innych uczelniach – Politechnice Warszawskiej, Łódzkiej, Gdańskiej, Gliwickiej oraz na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
 

Dowiedz się więcej

No TECH without MECH – inicjatywa wrocławskich studentów
No TECH without MECH – inicjatywa wrocławskich studentów

Studenci z organizacji BEST Wrocław przygotowują międzynarodowy Jesienny Kurs Naukowy. Będą na nim poruszane zagadnienia techniki motoryzacyjnej. W ramach cyklu odbędą się warsztaty, laboratoria, profesjonalne wykłady, a nawet wizyty w firmach związanych z branżą automotive. Jesienny Kurs Naukowy Różnorodne warsztaty, laboratoria, profesjonalne wykłady, wizyty w firmach związanych z branżą automotive – właśnie tak wyglądać będzie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!