Jenox wprowadza serię Gold

, 30 września 2014, 10:19

Jenox przywita tegoroczny sezon jesienno-zimowy z ulepszonym akumulatorem serii Gold. Nowy produkt segmentu premium zapewnia uruchomienie silnika nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Ulepszony akumulator serii Gold to kolejna zmiana w asortymencie firmy po unowocześnionym Jenox Classic.

– „Nasz wysoce wyspecjalizowany zespół ekspertów wychodzi naprzeciw oczekiwań i rosnących wymagań klientów z rynku krajowego i światowego. Dlatego też poczyniliśmy kolejne kroki w kierunku ulepszenia naszego flagowego produktu, jakim jest Jenox Gold.” – mówi Mariusz Dymek, Dyrektor Handlowy Jenox Akumulatory – „Zwiększona pojemność, minimalne samowyładowanie, a co za tym idzie wydłużony czas użytkowania, pozwalają sprostać zapotrzebowaniu na energię dla nowoczesnych pojazdów wyposażonych w bardzo dużą liczbę odbiorników prądu. Prócz poszukiwanych przez klientów właściwości, oferujemy im również wzornictwo przemysłowe na najwyższym, światowym poziomie. Dzięki temu nowy Jenox Gold jest niezawodny, bezobsługowy i bardzo bezpieczny w użytkowaniu” – dodaje.

Jenox Gold posiada kratki płyt dodatnich i ujemnych wykonane w oparciu o stopy wapniowe. Formacja akumulatora, czyli pierwsze ładowanie następuje poprzez recyrkulację elektrolitu i ładowanie w specjalistycznych wannach, które umożliwiają obniżenie temperatury całego procesu. Rozwiązanie to było możliwe dzięki ostatnim inwestycjom w modernizację linii produkcyjnej.

– „Zaprojektowanie akumulatora z wykorzystaniem stopu wapniowego o optymalnej geometrii kratki, prowadzi do bardzo dobrego przyjmowania ładunku elektrycznego i radykalnego obniżenia konsumpcji wody przez samochodową baterię. W efekcie finalnym otrzymujemy akumulator o bardzo dużym prądzie rozruchowym i zwiększonej pojemności, co stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie energetyczne samochodów najwyższej klasy” – mówi Marek Przystałowski, v-ce prezes i Dyrektor Techniczny Jenox Akumulatory.

Zminimalizowane zużycie wody uczyniło akumulator Gold całkowicie bezobsługowym. W efekcie specjaliści zastosowali wieczko o wyjątkowej konstrukcji (z systemem labiryntowym), które zapobiega wyciekowi elektrolitu i zabezpiecza samochodową baterię przed zapłonem z zewnętrznego źródła ognia. Dodatkowo akumulator został wyposażony we wskaźnik magic eye, który umożliwia sprawdzenie jego poziomu naładowania.

 

Dowiedz się więcej

Gwarancja i reklamacja: akumulator
Gwarancja i reklamacja: akumulator

Akumulator to element, którego znaczenie odczuwamy przy pierwszych spadkach temperatury poniżej zera, kiedy pojawiają się problemy z brakiem „prądu” w pojeździe. Niestety, sprawdzanie jego stanu oraz układu ładowania jest często zaniedbywaną czynnością przy okresowych przeglądach auta. – „Akumulator sprawny, prawidłowo eksploatowany w temperaturze pokojowej powinien mieć napięcie spoczynkowe 12,7 do 12,8 V.” – mówi Dariusz […]

Nowoczesne prostowniki w warsztacie
Nowoczesne prostowniki w warsztacie

Od akumulatora zależy prawidłowa praca urządzeń elektrycznych i elektronicznych, których w nowoczesnych pojazdach jest coraz więcej. Oferowane dzisiaj akumulatory nie zawsze współpracują z prostownikami starego typu, a niektórych z nich w ogóle nie można nimi ładować. To samo tyczy się elektroniki pracującej w samochodzie, która może zostać uszkodzona w momencie kiedy do instalacji auta zostaje […]

Centra z tytułem Created in Poland Superbrands
Centra z tytułem Created in Poland Superbrands

W tegorocznej edycji Superbrands Centra została uznana za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku, otrzymując tym samym tytuł Created in Poland Superbrands 2014/2015. – „Otrzymanie tytułu Created in Poland Superbrands 2014/15 to dla nas wielki zaszczyt i potwierdzenie, że nasze produkty znajdują uznanie na rynku” – mówi Mariola Michalczyk z Exide Technologies S.A., firmy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Lego, 26 lutego 2021, 16:47 0 0

Bardzo dobre akumulatory! Mam jenox GOLD od 6 lat. Ładowany może ze 2 razy. Kupiony w dobrej cenie. Sporo wspólnie pokonanych kilometrów :)

Odpowiedz