AP EXPERT 2014 – półfinał i Wielki Finał

, 17 września 2014, 23:30

Pełen emocji i wrażeń, zaciekłej walki i łez szczęścia, tak upłynął ostatni weekend półfinalistom programu AP EXPERT 2014.

Auto Partner SA zaprosił 100 najlepszych ekspertów na półfinał i WIELKI FINAŁ do hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej, gdzie uczestnicy walczyli o tytuł eksperta roku. Setka półfinalistów walczyła o samochód Volkswagen CC i nagrody warsztatowe o łącznej wartości ponad 350 tys. zł. Oprócz sprawdzianu wiedzy i umiejętności, wszystkich gości czekała wyśmienita zabawa.

Wybitnym wśród ekspertów okazał się Damian Sobisz, który zdobył główną nagrodę – Volkswagena CC.

W promocji, która trwała od 1 kwietnia do 31 lipca 2014 roku mogły wziąć udział warsztaty, które posiadają przynajmniej jedno stanowisko do wykonywania usług z zakresu mechaniki samochodowej, przynajmniej jeden podnośnik samochodowy lub kanał przystosowany do napraw mechanicznych oraz zatrudnionego na etacie minimum jednego mechanika. Ale to nie wszystko. Warunkiem uczestnictwa w AP EXPERT 2014 był także zakup produktów dodatkowo promowanych przez firmę Auto Partner SA o wartości 20 tys. zł oraz rozwiązanie testów online, sprawdzających wiedzę techniczną. Nadrzędnym celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najlepszych mechaników w Polsce.

Wyłonieni półfinaliści, którzy spełnili wymagane warunki i zdobyli najwięcej punktów w testach eliminacyjnych, spotkali się w weekend 13-14 września 2014 roku w hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej, by tam kontynuować walkę o nagrodę główną – Volkswagena CC, ufundowanego przez firmę Castrol Polska oraz o pozostałe nagrody przygotowane przez sponsorów akcji.

Półfinał rozpoczął się od sprawdzenia wiedzy technicznej czyli rozwiązania testu składającego się z 30 pytań. Do finału mogło awansować tylko 5 osób, które w finałach musiały sobie poradzić z pięcioma zadaniami praktycznymi z zakresu mechaniki samochodowej.

Przed ogłoszeniem nazwisk finalistów zespół rajdowy RMF 4RACING Team zadbał o podtrzymanie wysokiego poziomu adrenaliny we krwi.. Największym powodzeniem cieszyły się loty dwoma śmigłowcami Robinson z doświadczonymi pilotami, którzy swoimi kaskaderskimi popisami zapewniali gościom niesamowite wrażenia.

Do dyspozycji uczestników były także biorące udział w m.in. zaliczanym do
cyklu zawodów FIA Cross Country Rally profesjonalne rajdówki zespołu, samochody 4×4, a także 10 quadów. Wszystkie atrakcje odbywały się pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, którzy zadbali o bezpieczeństwo i dobrą zabawę, tak by uczestnicy mogli jednocześnie sprawdzić swoje umiejętności i odporność na stres, a także współdziałanie w grupie.

Uczestnicy zabawy brali udział także w konkursach przygotowanych przez sponsorów akcji, firmy: Bosch, Castrol, ContiTech, Febi, Magneti Marellli, MANN-FILTER, Textar, Valeo i Delphi. W czasie imprezy odbyło się losowanie 5 wózków warsztatowych, o wartości 2,5 tys. zł każdy, ufundowanych przez firmę Auto Partner SA.

Podczas trwania finału swoją ofertę na mini targach zaprezentowali także wszyscy sponsorzy imprezy. Swój bolid, którego fundatorem jest m.in. Auto Partner SA, pokazał studencki zespół wyścigowy Silesia Automotive.

Po tak emocjonującym popołudniu przyszedł czas na wieczorny finał, który poprowadzili – Dorota Gardias, prezenterka telewizji TVN oraz Maciej Wisławski, jeden z najbardziej znanych pilotów rajdowych w Polsce. Prowadzący ogłosili nazwiska finalistów, przed którymi został ostatni etap – wykonanie 5 zróżnicowanych zadań praktycznych. W jednym z nich należało wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą układów zawieszenia, w pozostałych zaś wykryć usterkę w silniku, wymienić elementy sprzęgła, poprawnie zamontować pasek rozrządu oraz wymienić klocki hamulcowe.

Wieczór zakończył się uroczystym bankietem, na którym prowadzący ogłosili nazwiska zwycięzców. Tytułem AP EXPERT 2014 został uhonorowany Damian Sobisz, od roku pracujący w Sobisz Autoserwis, warsztacie samochodowym swojego ojca w Gdańsku, i to on odjechał z Ossy sześciobiegowym Volskwagenem CC z technologią BlueMotion.

Najlepszy mechanik w Polsce jest absolwentem wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Gdańskiej. Jak zdobył tytuł eksperta?  

– „To jest ciężka praca, która wymaga poświęcenia, czasu. Od roku pracuję w warsztacie samochodowym ojca, wcześniej w wolnych chwilach chodziłem z tatą do pracy, w weekendy, czy w czasie ferii zimowych. Od dzieciństwa jestem związany z pracą w warsztacie” – opowiadał Damian Sobisz. Jego zdaniem klucz do sukcesu, to zamiłowanie do tego, co się robi. – „Najważniejsza jest pasja, bo jeżeli pracę traktuje się tylko jako zajęcie zawodowe, to nie ma takich efektów” – podsumowywał.

Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca był zestaw o wartości 80 tys. zł, ufundowany przez firmę Bosch. Zestaw zawierał m.in. mobilny system diagnostyczny wraz z oprogramowaniem. Trzecia nagroda to zestaw urządzeń Magneti Marelli wartości 30 tys. zł. Laureatów kolejnych miejsc nagrodzono kolejno zestawem urządzeń Febi o wartości około 14 tys. zł, oraz testerem Delphi z licencją, o wartości około 12 tys. zł.

Uczestnikom imprezy pogratulował i podziękował prezes firmy Auto Partner SA, Aleksander Górecki:

-„Wyznajemy dwie zasady – firma to ludzie i klient jest naszym bogiem. W ubiegłym roku zaczęliśmy otwierać nowe filie właśnie po to, żeby być bliżej Klienta".

Do gratulacji dołączyli przedstawiciele firm Bosch i Castrol, którzy byli głównymi sponsorami AP Expert 2014. Galę uświetniły występy zespołu Żuki oraz Kabaretu Młodych Panów, a zakończyła ją taneczna zabawa do wczesnego rana.

Auto Partner SA zaprasza do kolejnej edycji – może to Ty będziesz teraz finalistą – WYBITNYM WSRÓD EKSPERTÓW!

Dowiedz się więcej

Eliminacje AP Expert zakończone
Eliminacje AP Expert zakończone

Eliminacje do promocji Auto Partner SA – AP Expert – zakończyły się. W zmaganiach brało udział kilka tysięcy mechaników. Od 1 kwietnia 2014 r. do końca lipca, uczestnicy zdobywali punkty dzięki zakupom u dystrybutora, ale również poprzez rozwiązywanie testów on-line z zakresu szeroko pojętej mechaniki samochodowej. Poziom testów wraz z biegiem czasu był coraz wyższy. […]

Volkswagen CC do wygrania w Auto Partner SA
Volkswagen CC do wygrania w Auto Partner SA

AP EXPERT to całkowicie nowy projekt realizowany przez firmę Auto Partner SA przy wsparciu partnerów głównych: Bosch i Castrol oraz partnerów: Continental Contitech, Febi, Magneti Marelli, Mann Filter, Textar, Valeo oraz Delphi. Klienci dystrybutora mogą zdobyć wiele atrakcyjnych nagród, w tym samochód Volkswagen CC. To nie prima aprilis – dziś rozpoczyna się promocja AP EXPERT […]

AP EXPERT 2014 – wręczenie nagród
AP EXPERT 2014 – wręczenie nagród

13 września w Rawie Mazowieckiej w Hotelu Ossa odbył się wielki finał promocji AP EXPERT – wybitny wśród ekspertów, zorganizowanej przez Firmę Auto Parter SA. Do zdobycia, oprócz prestiżowego tytułu najlepszego z najlepszych mechaników, była cała gama wartościowych nagród z Volkswagenem CC w roli głównej. Wybitnym wśród ekspertów okazał się Damian Sobisz, reprezentujący firmę Adam-Serwis […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 18 września 2014, 8:31 0 0

super impreza.... warto było tam być

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2014, 9:48 0 0

Masakra. Powiem szczerze-kupuje jak każdy-wszędzie!! byłem na roznych targach pokazach, ale tam to było spełnienie moich największych oczekiwan.. nie będę zachwalal żeby teraz kupować wszystko w AP, ale organizacja mega od początku do końca. Tylko pytania za trudne.

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2014, 11:45 0 0

Niby 10x mniejsi od IC a takie show!! Dzięki Auto Partner. Tylko za rok nie bierzcie Wisławskiego bo ma za dużą gadane.

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2014, 12:41 0 0

Dzięki AP i do za rok!!!

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2014, 17:13 0 0

było super !!!!!!!

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2014, 17:25 0 0

Dokładam się do poprzednich komentarzy. AP- brawo! Tak trzymac!

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2014, 19:02 0 0

Słyszałem, że AK z Wrocławia czaił się na Passacika...a tu dupa :-(

Odpowiedz

Anonim, 19 września 2014, 10:59 0 0

Szkoda że nie podali nazwisk pozostałych finalistów przecierz oni też zrobili niezłą robotę ;)

Odpowiedz

Anonim, 21 września 2014, 15:09 0 0

Szkoda tylko, że nazywa się to konkursem na najlepszego mechanika. o tym, kto dostał się do półfinału decydowały nie testy, a obrót dokonany na zakupie części. Piszący tekst lekko mija się z prawda pisząc, że trzeba było zrobić obrót 20 tys. W rzeczywistości było to kilka razy więcej. Z tego co mi wiadomo, osoba która weszła do półfinału z największą ilością punktów nie rozwiązała żadnego testu. Testy może miały znaczenie na miejscach 90 do 100. Rozumiem, że AP zależy na jak największej sprzedaży - wystarczy tylko nie mydlić oczu, że chodzi o najlepszego mechanika,. tylko o największego zakupowca. Jedno jest pewne - prowadzący małe warsztaty byli bez szans na wejście do półfinału, nawet jeśli bezbłednie rozwiązali te dwa testy.

Odpowiedz

Anonim, 21 września 2014, 19:00 0 0

Piszący nie dodaje tego bo......TO PRZECIEŻ OCZYWISTE!!!!

Odpowiedz

Anonim, 22 września 2014, 12:43 0 0

Wystarczyło zrobić około 35 tyś przez cztery miesiące plus testy bezbłędnie i byłeś w półfinale a co do formuły wszyscy teraz wymagają zrobienia obrotu łącznie z Fotą która robi Mechanika Roku według mnie całkiem zrozumiałe działanie.

Odpowiedz

Anonim, 22 września 2014, 21:06 0 0

Dokładnie...to nie Lotto, że za 3 zeta możesz wygrać!!!!

Odpowiedz

Anonim, 26 września 2014, 10:10 0 0

1 miejsce - Damian Sobisz
2 miesjce - Łukasz Bogus
3 miejsce - Paweł Ściubis
4 miesjce - Wojciech Mosak
5 miejsce - Krzysztof Szmug

Odpowiedz

Anonim, 2 października 2014, 21:29 0 0

Narod piekny tylko ludzie nieciekawi :) No pewnie, najlepiej wydac w AP 1000zl. Wziąć udział w mega evencie i wygrać jeszcze auto za 150 koła. Niektórym się popier w głowach. Takie rzeczy tylko w erze. Ja wydałem w ciągu 4 miesięcy akcji kilkadziesiąt tys. w AP (co nie jest całym moim obrotem na 2 warsztaty na śląsku i się dostałem. Sam event spełnił moje oczekiwania. Aż chce się za rok angażować. Dzięki dział promocji auto partner!!

Odpowiedz