Technologia LED Helli w nowym vanie Mercedesa

, 16 września 2014, 12:02

HELLA wyposażyła najnowszy model Mercedes-Benz klasy V w reflektory i tylne światła w technologii LED. Dodatkowo, również w system oświetlenia wewnętrznego w tej innowacyjnej technologii.

Reflektory LED opracowane w kształt skrzydła podkreślają dynamiczny przód nowego modelu Mercedesa-Benz klasy V. Pod górną ich częścią gdzie znajduje się kierunkowskaz, mieszczą się zaokrąglone światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne. Pozostałe funkcje oświetlenia generowane są przez VarioLED, moduł zaprojektowany przez specjalistów z HELLI. Wykorzystuje on system przesłon w kształcie walca z różnie kształtowanymi powierzchniami. W zależności od potrzeb, ustawienie odpowiedniej przesłony pozwala na dynamiczną regulację oświetlenia. Ten automatyczny, adaptacyjny system oświetlenia w technologii LED zmienia rodzaj oświetlenia, w zależności od warunków panujących na drodze. Korzystając z odpowiednich czujników uaktywniane są światła dzienne, miejskie o małym zasięgu, autostradowe czy oświetlenie drogowe z systemem samoczynnego skracania wiązki światła. System statycznych świateł zakrętowych zapewnia dodatkowe oświetlenie podczas parkowania, skręcania i manewrowania. Reflektory HELLI do nowej klasy V są również dostępne w wersji podstawowej z halogenowymi żarówkami.     

Tylne lampy nowego minivana Mercedesa również zaprojektowane w technologii LED przyciągają wzrok. Światła „stopu” wykorzystują soczewki Fresnel. Technologia ta, pozwala na dokładną kontrolę rozkładu światła diod, w ten sposób, aby nie można było pomylić się przy w odczycie aktualnie uruchomionej funkcji świateł. Zabarwione na czerwono materiały z których wykonano światłowody, łatwo odróżniają się od tła, gdy są podświetlone światłem diod LED. Jednolite światło prętów światłowodowych nie powoduje zjawiska oślepienia dla kierowców jadących za nowym Mercedesem. Nowe lampy dzięki elementom LED emitują sygnały bardzo szybko co wpływa na poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy.

Tylne oświetlenie jest również dostępne w wersji podstawowej, w której wszystkie funkcje są zastąpione przez tradycyjne żarówki.

HELLA oferuje dodatkowo oświetlenie wewnętrzne oraz kompleksowy system kontroli elementów komfortu umieszczonych w tapicerce dachu pojazdu. System wewnętrznych świateł dostępnych w kolorze beżowym, czarnym lub porcelanowym podkreśla wzornictwo kokpitu samochodu ukształtowanego w formie podkowy. Pozwala szybko i bez błędów korzystać z wyposażenia auta w czasie jazdy w nocy bez efektu ograniczenia widoczności przez przednią szybę w jasno oświetlonym wnętrzu. Poza zintegrowanym systemem świateł wewnętrznych, HELLA dostarcza do nowego pojazdu Mercedes-Benz również całą elektronikę do kompleksowego sterowania systemem komfortu zamontowanym w podsufitce auta.

Dowiedz się więcej

7 pytań do… Moniki Maciejewskiej z HELLA Polska
7 pytań do… Moniki Maciejewskiej z HELLA Polska

Hella jest działającą globalnie firmą o silnej pozycji na rynku części. Postanowiliśmy poznać najbliższe plany koncernu. W naszym cyklu wzięła udział Monika Maciejewska – Dyrektor Działu Product Management and Marketing w Hella Polska. Cel, którego realizację założyliśmy na rok 2014 to… Zbudowanie  centralnej struktury organizacyjnej z  rozbudowanymi działami sprzedaży i marketingu  pozwalającej na zarządzanie i […]

Nowe BMW serii 5 z technologią HELLA
Nowe BMW serii 5 z technologią HELLA

HELLA wyposaża najnowszy model BMW serii 5 w pakiet oświetlenia zewnętrznego i szereg elektronicznych komponentów odpowiedzialnych za zarządzanie energią elektryczna i przedłużenie czasu pracy akumulatora. Nową Serię 5 wyposażono w system adaptacyjnego oświetlenia przedniego w technologii full LED i warstwowy układ lamp tylnych, także w technologii LED. System oświetlenia zewnętrznego oraz bezcieniowy, optymistycznie nastrajający układ […]

Akcja bezpłatnego ustawiania świateł w samochodzie
Akcja bezpłatnego ustawiania świateł w samochodzie

Przed kierującymi coraz gorsze warunki do jazdy oraz okres wzmożonego ruchu przed dniem „Wszystkich Świętych”. Pamiętajmy, że w tych warunkach bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od stanu oświetlenia naszego samochodu i naszej rozważnej jazdy. Firma HELLA, w ramach powołanej przez Instytut Transportu Samochodowego „Inicjatywy na rzecz dobrych świateł samochodowych”, przygotowała specjalną promocję dla […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!