Lekkie sprężyny zawieszenia Sogefi w nowym Audi A6 Avant ultra

, 16 września 2014, 11:37

W najnowszym luksusowym kombi Audi zastosowano pierwsze na rynku sprężyny zwojowe z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym (GRPF). Rozwiązanie opatentowane przez Sogefi i opracowane we współpracy z Audi, pozwala zmniejszyć wagę samochodu o 4,4 kg.

Sogefi dostarczy innowacyjne sprężyny zawieszenia z tworzyw sztucznych do nowego Audi A6 Avant 2.0 TDI ultra (140kW). Audi jest pierwszym na świecie producentem samochodów, który zdecydował się na zastosowanie tej technologii, opracowanej we współpracy z Sogefi, w produkcji seryjnej. Sprężyny zawieszenia pozwolą na zredukowanie wagi modelu A6 Avant 2.0 o 4,4 kg w porównaniu do tradycyjnej technologii, co przekłada się również na mniejsze zużycie paliwa, większą precyzję jazdy i komfort.

Firma Sogefi opatentowała sprężyny zwojowe wykonane z tworzywa sztucznego, które ważą od 40% do 70% mniej niż sprężyny wykonane ze stali. Nowe sprężyny mogą być montowane w samochodach osobowych i dostawczych bez żadnego wpływu na układ zawieszenia, zapewniając jednocześnie zmniejszenie masy pojazdu o 4-6 kilogramów (w zależności od rodzaju pojazdu i sprężyn) oraz znaczne ograniczenie masy nieresorowanej i w rezultacie bardziej precyzyjne prowadzenie. Zamiana stali na tworzywo sztuczne, które jest odporne na korozję pozwala również na obniżenie poziomu hałasu oraz znacznie mniejszą emisję CO2 (do 0,5 g na km).

Dzięki nowej technologii proces produkcji sprężyn zwojowych jest bardziej przyjazny dla środowiska niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych technologii. Jest to możliwe, ponieważ wyprodukowanie sprężyn z tworzywa sztucznego wymaga mniej energii, a więc wiąże się z redukcją emisji CO2.

Współpraca z firmą Audi w zakresie najnowszego rozwiązania podkreśla znaczenie firmy Sogefi dla sektora motoryzacyjnego, a w szczególności niemieckich producentów samochodów. Osiem na dziesięć najpopularniejszych w Europie samochodów zeszłego roku było wyposażonych w produkowane przez Sogefi części na pierwszy montaż. Samochody takie jak BMW serii 1 i 3, VW Polo, VW Tiguan czy Opel Corsa i Astra są wyposażone w wiele części pochodzących z Sogefi.

Nowe sprężyny zwojowe z tworzywa GFRP można zobaczyć na stoisku Sogefi na targach Automechanika, Hala 6.0, stoisko D50.

Dowiedz się więcej

W tych samochodach znajdziesz części Sogefi
W tych samochodach znajdziesz części Sogefi

Części Sogefi są obecnie montowane w ośmiu na dziesięć najlepiej sprzedających się samochodach. Firma podpisała niedawno kontrakt na części do nowej generacji Volkswagena Polo. W naszej galerii prezentujemy najpopularniejsze pojazdy, w których pracują podzespoły Sogefi. Według rankingu najpopularniejszych samochodów firmy IHS, Sogefi niezmiennie pozostaje wysoko cenionym dostawcą części dla europejskiego przemysłu motoryzacyjnego, o czym świadczy […]

Sogefi Dostawcą Roku General Motors
Sogefi Dostawcą Roku General Motors

General Motors przyznał firmie Sogefi nagrodę „Dostawca Roku 2013” za układy dolotowe powietrza. W uzasadnieniu przyznania tytułu zaznaczono dokonania firmy Sogefi w zakresie innowacji oraz jakości produktów i obsługi. Nagrody, które rozdano po raz 22., są zarezerwowane dla dostawców gwarantujących innowacyjne technologie, wysoką jakość i poziom obsługi oraz konkurencyjne rozwiązania. Takie uznanie uzyskuje mniej niż […]

Sogefi w programie „Automotive Diamonds”
Sogefi w programie „Automotive Diamonds”

Grupa Sogefi dołączyła do programu lojalnościowego niezależnego rynku części zamiennych – „Automotive Diamonds”. W programie biorą już udział także firmy TRW, Denso oraz Girling, a wkrótce dołączą do nich także Gates i Philips. Współpraca oznacza, że warsztaty stosujące filtry Sogefi: Purflux, CoopersFiaam, Fram i Sogefi Pro, w zamian za zakup mogą uzyskać punkty lub „diamenty”, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!