Centra nagrodzona

, 20 kwietnia 2005, 0:00

W dniu 13 kwietnia 2005 poznański producent akumulatorów Centra S.A. uhonorowana została nagrodą jakości Forda Q1. W branży motoryzacyjnej jest to cieszące się szczególnym uznaniem wyróżnienie potwierdzające, że obdarowany zakład należy do ścisłej światowej czołówki w zakresie wysokiej jakości produktów, optymalnych kosztów, terminowości dostaw i innowacyjności, przy jednoczesnej dbałości o ochronę środowiska.
Ford jest jednym z najbardziej wymagających producentów samochodów, dlatego przyznanie nagrody jakości Q1 musiało poprzedzić spełnienie wielu wymagań, jakie Ford stawia swoim dostawcom. Nagroda ta jest nie tylko wyrazem uznania, ale jednocześnie narzędziem pozwalającym podtrzymać dążenie ciągłej poprawy we wszystkich obszarach działalności przedsiębiorstwa. W tym celu, co roku zakład w Poznaniu poddawany będzie dokładnej ocenie potwierdzającej spełnianie wymagań Q1.
]1P[
Współpraca Centry z koncernem Ford rozpoczęła się w 2001 roku od żmudnego procesu kwalifikacji wyrobu, który zakończył się sukcesem. W maju 2002 roku ruszyły pierwsze dostawy polskich akumulatorów do fabryki Forda w Southampton, W. Brytania. Z wysyłanych rocznie 200 tysięcy sztuk akumulatorów, 70 tysięcy sztuk trafia bezpośrednio na pierwsze wyposażenie do Forda Transita, natomiast pozostałe 130 tysięcy sztuk do sieci serwisowej na terenie całej W. Brytanii.
Następnym zakładem Forda, do którego Centra dostarcza swoje produkty jest fabryka w Genk, Belgia. Od maja 2003 roku w produkowanych w tej fabryce modelach Mondeo i Transit montowanych jest 420 tysięcy sztuk akumulatorów Centry.
W bieżącym roku łączna sprzedaż Centry do producentów samochodowych wyniesie 700 tysięcy akumulatorów, z czego 320 tysięcy trafi do Forda. Plasuje to Forda na miejscu lidera wśród klientów Centry na rynku OE.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!