Najsilniejsi trakerzy na 14. Targach Inter Cars

, 28 sierpnia 2014, 15:03

W V edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker startują najsilniejsi kierowcy trucków oraz, po raz pierwszy, samochodów osobowych. Najbliższe zawody odbędą się podczas 14. Targów Inter Cars w Warszawie.

Dla trakerów zawody, które odbędą się w sobotę, 6 września, będą ostatnią w tym roku okazją do zmagań. Uczestnicy zmierzą się z trzema nowymi konkurencjami. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Mobil Delvac Strong Traker to najbardziej prestiżowe zawody w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek. Pojawienie się w turnieju nowej kategorii Open jest szansą dla wszystkich kierowców, bez względu na posiadaną kategorię prawa jazdy. Eliminacje do turnieju rozpoczną się o godzinie 9.00 w strefie Mobil na 14. Targach Inter Cars. Rejestracja zawodników w kategoriach Traker i Open będzie prowadzona bezpośrednio przed rozpoczęciem próby siłowej. Do rundy finałowej turnieju wejdzie 12 zawodników z każdej kategorii, którzy zdobędą najwięcej punktów w trzech nowych konkurencjach siłowych.

Pierwsza konkurencja, Barki Herkulesa, polega na wyciskaniu przez minutę żeliwnego odważnika z uchwytem o wadze 17,5 kg. Zawodnik otrzymuje punkt za każde podniesienie ciężaru z ziemi ponad głowę. Powtórzenie jest zaliczone, gdy uniesiona ręka będzie wyprostowana w stawie łokciowym. W drugiej konkurencji o nazwie Piekielne Ramiona kierowcy muszą jak najdłużej utrzymać sztangę o wadze 35 kg w chwycie na biceps. Co ważne, ręce zawodnika podczas tej próby siłowej są zgięte w łokciach pod kątem 90 stopni. Ta sama sztanga będzie towarzyszyć Stalowym Bicepsom – ostatniej konkurencji, podczas której w ciągu minuty należy wykonać jak najwięcej ugięć ciężarem do maksymalnego wyprostu ramion.

Finały turnieju w obu kategoriach rozpoczną się o godzinie 14.00 w strefie Mobil. Runda finałowa Mobil Delvac Strong Traker tradycyjnie jest zarezerwowana dla armwrestlingu, czyli siłowania się na rękę przy profesjonalnym stole i pod okiem doświadczonego sędziego.

Miejsce turnieju: stoisko Mobil na 14. Targach Inter Cars (Strefa Ciężka). Warszawa, lotnisko Bemowo. Wejście na Targi jest płatne.
Eliminacje: godz. 9.00 – 13.00.
Finał: od godz. 14.00.
Informacje o turniejach Mobil Delvac Strong Traker na stronie www.mobil.pl.

Dowiedz się więcej

Wyjazd na wyścig Le Mans do wygrania w konkursie Mobil 1
Wyjazd na wyścig Le Mans do wygrania w konkursie Mobil 1

Z okazji powrotu Porsche i Mobil 1 do rywalizacji w kasie LMP1 w wyścigu Le Mans, firmy organizują w dniu wyścigu spotkanie dla kilkunastu osób, w tym dwóch z Polski. Wyjazd można wygrać, rejestrując się na specjalnej stronie internetowej. 24-godzinny Le Mans to najstarszy na świecie wyścig wytrzymałościowy, który jest organizowany częściowo na drogach publicznych. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!