Tyska fabryka części wprowadza system SAP HCM

, 24 sierpnia 2014, 16:11

W firmie Magna Formpol sp. z o.o., wdrożono rozwiązanie SAP HCM. Rozwiązanie usprawni procesy zarządzania blisko 500 pracownikami spółki zatrudnionymi w zakładzie produkcyjnym w Tychach.

W ramach projektu firma GAVDI Polska S.A. wdrożyła rozwiązania do zarządzania obszarem kadr i płac, czasem pracy, planowania kosztów osobowych oraz oceny pracownicze. Wdrożenie modułu do zarządzania czasem pracy wymagało integracji systemu SAP HCM z czytnikami wejść i wyjść pracowników oraz uwzględnienia specyficznych wymagań związanych z trzyzmianowym czasem pracy obowiązującym w organizacji.

– „Do tej pory korzystaliśmy z systemu SAP w takich obszarach jak finanse czy controlling. Naturalnym krokiem w procesie rozwoju systemu i optymalizacji procesów zarządzania przedsiębiorstwem było wdrożenie tego rozwiązania także w obszarze HR.” – mówi Ewa Hanzelko, HR Manager w Magna Formpol sp. z o.o.

W ramach wdrożenia firma GAVDI dostarczyła także oprogramowanie do kompleksowej obsługi rezerw, które umożliwia odzwierciedlenie w systemie w sposób spójny i kompletny całego procesu zarządzania rezerwami, począwszy od określenia zasad ich naliczania, poprzez księgowanie w module FI i bieżące automatyczne rozwiązywanie, po jednorodne i pełne raportowanie ich stanu.

Projekt rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Pierwsze rozliczenie listy płac w nowym systemie miało miejsce w maju b.r.

Magna Formpol jest jednym z pięciu największych na świecie dostawców branży samochodowej, zatrudniającym ponad 80 tysięcy pracowników na całym świecie. Polski zakład produkcyjny w Tychach zatrudnia obecnie 500 pracowników.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!