8 sekund do 300 km/h – nowy konkurs Castrola

, 19 sierpnia 2014, 16:08

Do wygrania w nowym konkursie Castrol są przejażdżki na prawym fotelu zawodowych kierowców rajdowych i wyścigowych. Nazwiska takie jak Staszewski, Trela czy Block z pewnością zwrócą uwagę fanów motosportu.

Przejazd z Grzegorzem Staszewskim na Targach Inter Cars

Na castroledge.pl rozpoczął się konkurs do którego zapraszają czołowi polscy kierowcy, m.in. rekordzista Polski na 1,4 mili Grzegorz Staszewski, multimedalista driftu Paweł Trela czy też słynny showmen Ken Block. Do wygrania obok ekskluzywnych przejazdów z utytułowanymi kierowcami jest w sumie aż 1200 litrów oleju Castrol EDGE, wzmocnionego tytanem.

Grzegorz Staszewski, który jest bohaterem pierwszego etapu konkursu to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny wyścigów na ¼ mili. Od aktualnego rekordu świata – 7,41 sekundy na ćwierć mili, dzieli go już mniej niż pół sekundy. Teraz przejażdżka na prawym fotelu najszybszego auta w Polsce jest możliwa dla każdego fana motoryzacji. Wystarczy wziąć udział w konkursie ”Przesuń granice z Castrol EDGE”.

– „Zawsze mnie cieszy, gdy praca włożona w przygotowanie sprzętu przynosi efekty. W mojej dziedzinie każdy start to nowe wyzwanie, każda modyfikacja to przesunięcie granicy możliwości auta i moich. Każda meta to sukces, choć ten najważniejszy jeszcze przede mną” – opowiada Staszewski.

Rekordzista Polski i pretendent do rekordu Europy sam zbudował swoje auto – Chevroleta Corvette z 1978 roku. Silnik 6.2 V8 z potężną turbosprężarką generuje ponad 1600 KM, a napęd na 4 koła i wzmocniona skrzynia biegów pozwalają na piorunujące przyspieszenia. Od 0 do 100 km/h auto rozpędza się w zaledwie 1,4 s, a po kolejnych trzech jedzie już 200 km/h. Ćwierć mili osiąga po niecałych 8 sekundach.

O szansę na co-drive z Grzegorzem Staszewskim można walczyć od dzisiaj w konkursie „Przesuń Granice”. Wystarczy wejść na stronę castroledge.pl i odpowiedzieć na pytania. Nagrodę będzie można „odebrać” już w weekend 5-7 września, podczas Inter Cars Motor Show na warszawskim Bemowie. Do wygrania, poza przejażdżką z Grzegorzem, są 4-litrowe bańki oleju Castrol EDGE Titanium FST™ oraz pamiątkowe plakaty z zawodnikiem.

Rozpoczynający się konkurs jest pierwszym z serii „Przesuń granice z Castrol EDGE”. Rywalizacja o możliwość przejazdu z jednym ze sławnych kierowców sportowych potrwa do końca września. Konkurs podzielony jest na 6 części, a każda z nich poświęcona jest innemu kierowcy oraz najbardziej charakterystycznej z cech charakteru, które go wyróżniają. W ostatnim, zamykającym konkurs etapie bohaterem będzie Ken Block, kierowca rajdowy i kaskader, znany z kultowych pokazów jazdy gymkhana. Wyjazd na rajd Hiszpanii, co-drive i kolację z Kenem otrzyma ten, kto swoimi odpowiedziami na konkursowe pytania przekona jury i wygra finałową rozgrywkę.

Dowiedz się więcej

115 lat Castrola
115 lat Castrola

115 lat temu Charles Wakefield założył przedsiębiorstwo znane obecnie jako Castrol. Początkowo firma zajmowała się produkcją oraz sprzedażą środków smarnych do lokomotyw i ciężkich maszyn. Na początku przedsiębiorstwo nazywało się jak jego założyciel – C.C. Wakefield. Marka Castrol pojawiła dekadę później, kiedy Wakefield odkrył, że dodatek oleju rycynowego (castor oil) poprawia parametry środków smarnych. Dziś […]

Castrol znajdzie najlepszy warsztat dla Jerzego Dudka
Castrol znajdzie najlepszy warsztat dla Jerzego Dudka

Jerzy Dudek rozpoczął w czerwcu poszukiwania warsztatu, w którym będzie mógł odbyć praktyki. Castrol wspólnie ze słynnym piłkarzem ogłosił konkurs dla niezależnych serwisów, w którym nagrodami będą wizyty Jerzego Dudka w siedzibach zwycięzców. Nowa akcja zachęca mechaników i właścicieli warsztatów do udziału w programie Castrol Service Plus. Jerzy Dudek wystartował, na prawach profesjonalnego zawodnika, w […]

Co-drive z Kenem Blockiem nagrodą w konkursie Castrola
Co-drive z Kenem Blockiem nagrodą w konkursie Castrola

Trwa konkurs dla miłośników sportów motorowych „Przesuń granice z Castrol EDGE”. Do tej pory internauci mogli wygrać przejażdżki na prawym fotelu z zawodnikami wspieranymi przez Castrol EDGE w Polsce. Tym razem zwycięzca poleci na październikowy Rajd Hiszpanii, gdzie wozić go będzie legendarny Ken Block w swoim 650-konnym Fordzie Fiesta ST RX 43. Oprócz olejów Castrol […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!