Nowe filie Inter Cars SA

, 13 sierpnia 2014, 14:55

Wakacje to nie czas odpoczynku dla filiantów Inter Cars SA. W lipcu i sierpniu uruchomiono kilka nowych lokalizacji.

W lipcu otwarte zostały dwie filie znajdujące się w pobliżu Warszawy – w Starych Babicach oraz Radomiu. W sierpniu ruszyły oddziały w Kole, Kołobrzegu oraz Swarzędzu. Jeszcze w tym miesiącu otwarta zostanie filia w Zielonej Górze. Wszystkie nowe siedziby spełniają nowe standardy. Mają przejrzyście oznakowaną ścieżkę obsługi, kasy i odbioru towaru. Magazyny działają z wykorzystaniem terminali radiowych. Z myślą o klientach, w większości działa call center, a  przed budynkami przygotowano miejsca parkingowe.

Filia w Starych Babicach

Wielkość magazynu i wdrożone nowoczesne rozwiązania czynią z tej filii tzw. wzorcową. Filia w Blizne Łaszyńskiego jest największą spośród filii Inter Cars w Warszawie i jedną z największych w Polsce. Posiada trzykondygnacyjny magazyn o powierzchni 1000 m², a biura i sala sprzedaży zajmują 500 m². Obiekt przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Filia posiada również salę szkoleniową. W filii wdrożono szereg udogodnień ułatwiających poruszanie się klientom. Zastosowano m.in. przejrzyste oznakowanie ścieżki sprzedaży. Oznaczono stanowiska sprzedaży części do samochodów osobowych, kasy i miejsca odbioru towaru. Na podkreślenie zasługuje także widoczna ekspozycja dostępnych artykułów. Kierownik filii pracuje wspólnie z zespołem sprzedażowym, dzięki czemu może szybciej i łatwiej reagować na potrzeby klientów.

Znacznemu usprawnieniu uległa tu obsługa wydawania towaru, dzięki zastosowaniu terminali radiowych. To za ich pomocą towar jest rozkładany i zbierany. Wszystkie trasy realizowane są z definicji tras transportowych, tzn. towar dostarczany jest do klientów pięć razy dziennie o stałych porach. Do końca 2014 roku na magazynie ma zostać uruchomiony taśmociąg, co dodatkowo przyspieszy obsługę. Towar do filii dostarczany jest 5 razy dziennie, pierwsze dostawy są tu już o godz. 7.15. Dostępność do filii ułatwi z pewnością uruchomienie call center i duży parking przed budynkiem. Dodatkowo wszyscy kierowcy dostarczający towar zostali wyposażeni w terminale do płatności kartą.

Obecnie filia obsługuje jedynie klientów z rynku samochodów osobowych, ale w ciągu najbliższych miesięcy znajdą się tu także części do pojazdów ciężarowych.

Filia powstała w technologii, która pozwala na jej powiększenie stoku magazynowego o 40% bez potrzeby rozbudowy budynku.

Kontakt do filii:
Blizne Łaszyńskiego, ul. Warszawska 19C, 05-082 Stare Babice
godz. otwarcia: pon.-piątek 8.00 – 18.00, sobota 8.00 – 14.00
tel. 22 666 03 18, 22 666 56 01
e-mail: lazurowa@intercars.eu

Filia w Radomiu

Niemal w sercu Radomia, w pobliżu centrum handlowego i osiedla mieszkalnego, znalazła dla siebie miejsce nowa filia Inter Cars. Bliskość i duża dostępność towarów niemal na wyciągnięcie ręki, to jej główne atuty.

Nowa filia znajduje się przy ul. Miłej 17. Tam została przeniesiona z ul. Kusocińskiego 18. Filia może pochwalić się magazynem wysokiego składowania o pow. 600 m², przestronną salą sprzedaży wraz z antresolą, w której można zakupić części zamienne do samochodów osobowych. Tu także otwarto salon Inter Motors z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami dla motocyklistów.  Z myślą o klientach stworzono parking na ok. 40 samochodów oraz salę szkoleniową.

Kontakt do filii:
ul. Miła 17
26-600 Radom
tel. (48) 340 60 00 do 10
pn.- pt.: 8:00 – 18:00; sob.: 8:00 – 14:00

Filia w Kole

Na początku sierpnia rozpoczęła działalność filia w Kole. Znajduje się w samym centrum miasta, przy jednej z głównych ulic i bez problemów dotrą do niej klienci z różnych części miasta.

Filia w Kole jest już 21 funkcjonującą w ramach Grupy Łódź i jak podkreśla jej dyrektor, Krzysztof Adamczyk, powstała ze względu na rosnące wymagania lokalnego rynku. Duża dostępność części zamiennych i szybkość dostaw to atuty niedoścignione dotąd przez okoliczną konkurencję. W filii można kupić części do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. Na klientów czeka duży parking przed budynkiem, a wewnątrz – przestronna sala sprzedaży i przejrzyście oznakowana ścieżka obsługi.

Filia może pochwalić się magazynem o powierzchni 500 m², działającym w systemie tzw. pełnego radia. To ważne, bo podczas przyjmowania  i wydawania towaru nie są tworzone żadne dokumenty papierowe. Wszystko to odbywa się w sposób nowoczesny i znacznie przyspiesza obsługę. Filia realizuje dwukrotnie w ciągu dnia dwie zdefiniowane trasy. Dostępność części łatwo sprawdzić telefonicznie, dzięki uruchomionej usłudze call center.

Kontakt do filii:
ul. Toruńska 117, 62-600 Koło
tel. (63) 226 13 00
e-mail: ic.kol@intercars.eu
godz. otwarcia: pn.- pt.:8-18, sob.:8-13

Filia w Kołobrzegu

Inter Cars nie miał dotąd swojego oddziału w tej nadmorskiej miejscowości. Zmieniło się to na początku sierpnia. Filia, w której dostępne są części do samochodów osobowych i ciężarówek, zlokalizowana jest na ul. Grzybowskiej 8. Cały budynek ma powierzchnię 400 m², co jest gwarancją dostępności najczęściej poszukiwanych części zamiennych. Dostawy do filii realizowane są trzema trasami: dwoma pozamiejskimi i jedną miejską. Oznacza to, że poszukiwane indeksy zostaną dostarczone najpóźniej następnego dnia.

Obsługę klientów przyspiesza szereg udogodnień: oznaczono punkty obsługi detalistów: sprzedaży części do samochodów osobowych, ciężarowych, Motointegrator, punkt odbioru towaru, kasy. Można tu liczyć  na fachową obsługę i doradztwo. Filia czeka na klientów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 i w soboty od 9.00 do 14.00. Z myślą o nich przygotowano wszechstronny parking.

– „Myślę, że ta filia będzie służyła nie tylko mieszkańcom Kołobrzegu i okolic, ale także w sezonie urlopowym – turystom” – mówi Michał Mędrkiewicz, dyrektor filii Grupy Szczecin.

Kontakt do filii:
ul. Grzybowska 8, 78-102 Kołobrzeg
tel. 94 732 88 20
e-mail: ic.klb@intercars.eu
pn.- pt.:8-18, sob.:9-14

Filia w Swarzędzu

W Swarzędzu przy głównej trasie w stronę Gruszczyna rozpoczęła działalność kolejna filia Inter Cars. Jest to już 11 filia w strukturach Grupy Poznań.

– „Filia powstała ze względu na rozwój Grupy Poznań, która chce wykorzystać potencjał tamtego rynku” – mówi Przemysław Kasprzak, kierownik filii.

Specjalnie na jej potrzeby powstał nowy budynek, który może pochwalić się przestronnym magazynem o pow. 400 m² i salą sprzedaży o pow. 200 m². Znajdują się w nim również powierzchnie biurowe i sala, w której będą odbywały się różne spotkania dla klientów filii, jak również szkolenia. Z myślą o klientach przygotowano parking na ok. 12 aut.

W filii wdrożono szereg udogodnień, które mają przyspieszyć obsługę, m.in. na magazynie wprowadzono terminale radiowe. Towar do klientów wyjeżdża  cztery razy dziennie trzema zdefiniowanymi trasami.

W filii działa call center – dla tych klientów, którzy przed przyjazdem do filii chcą zapytać o dostępność towaru.

W filii dostępne są części i akcesoria do samochodów osobowych, ciężarowych oraz motocykli.

Kontakt do filii:
ul. Cieszkowskiego 90, 62-020 Swarzędz
tel: (61) 667 34 40 – samochody osobowe
+48 (61) 667 34 45 – samochody ciężarowe
e-mail: IC.SWA@intercars.eu
godziny otwarcia:
pon. – pt.: 7.00 – 19.00, sobota: 8.00 – 14.00
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!