Wyniki opon Bridgestone w niemieckich testach

, 20 kwietnia 2005, 0:00

Letnia opona touringowa Bridgestone Turanza ER300 uzyskała miano szczególnie godnej polecenia w teście czołowego niemieckiego magazynu motoryzacyjnego ADAC Motorwelt, porównującym ofertę 15 producentów opon rozmiaru 195/65 R15 H.
Próby przeprowadzono na losowo zakupionych oponach montowanych na samochodzie VW Golf V 1.6 FSI /2.0TDI. Zachowanie na suchej nawierzchni, oraz właściwości jezdne na mokrej nawierzchni, komfort jazdy, poziom hałasu i opory toczenia sprawdzano na 2 torach testowych. W wyniku wyczerpującej oceny, Turanza ER 300 została uznana za „bardzo dobrze wyważoną”, „dobrze zachowującą się zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni”.
Opinie magazynu ADAC Motorwelt, z nakładem 13,5 miliona egzemplarzy są regularnie przytaczane w innych niemieckojęzycznych mediach.
Również w rankingu Auto Bild, popularnego tygodnika motoryzacyjnego, sprzedającego się w ilości blisko 660 000 egzemplarzy, opona ER300 wyprzedziła siedmiu konkurentów w teście opon rozmiaru 225/55 R 16 W. Redakcja skomentowała dynamiczne właściwości jezdne opony, podkreślając „precyzyjną sterowność, doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni, dobre zachowanie na zakrętach przy mokrej nawierzchni i najkrótszą w swojej klasie drogę hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni”.
Na łamach innych niemieckich magazynów ukazały się również testy porównujące opony wysokich osiągów, a wśród nich oponę Potenza RE050 A.
Dwutygodnik Auto Zeitung (nakład około 200 000 egzemplarzy) ogłosił oponę 245/45 R 17 Y zwycięzcą testu siedmiu opon sprawdzanych na Mercedesie CLS 350 na nowym torze testowym Bridgestone położonym koło Rzymu.
Na mokrej nawierzchni „szczególnie godna polecenia” Potenza RE050 A znacząco wyprzedziła rywali, prezentując niezmiennie wysoki poziom i bardzo dobre właściwości jezdne. Na suchej nawierzchni uzyskała ocenę „bardzo łatwej w prowadzeniu i dobrze trzymającej się drogi” oraz zapewniającej „zdecydowanie najwyższe bezpieczeństwo hamowania”. Ogólny komentarz określał ją jako „zrównoważoną oponę z właściwym połączeniem sportowych wrażeń i komfortu jazdy w każdych warunkach”.
Auto Motor und Sport, kolejny dwutygodnik, z nakładem ponad 474 000, również przyznał oponie Potenza RE050 A w rozmiarze 225/45 R 17 Y miano „szczególnie godnej polecenia”. Podobnie jak jej 9 konkurentek, opona była testowana na Mercedesie klasy C Sport Coupe 320. Artykuł opisywał Potenzę jako „bardzo bezpieczną, cechującą się znakomitymi właściwościami jezdnymi i krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni, bardzo dobrze zapobiegającą zjawisku aquaplaningu oraz świetnie spisującą się na suchej nawierzchni”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!