Audi wprowadzi lekkie sprężyny zwojowe Sogefi

, 23 lipca 2014, 12:08

Opatentowana przez Sogefi technologia produkcji sprężyn zwojowych została opracowana we współpracy z firmą Audi i zostanie wprowadzona na rynek przed końcem bieżącego roku. Audi będzie pierwszym na świecie producentem samochodów, który zastosuje tę technologię w produkcji seryjnej.

Zastosowanie nowych sprężyn z tworzywa GFRP nie ma żadnego wpływu na architekturę układu zawieszenia w samochodach osobowych i pojazdach użytkowych, a jednocześnie umożliwia zmniejszenie wagi każdego pojazdu o 4-6 kg (w zależności od sprężyn i typu pojazdu) oraz znaczne ograniczenie masy nieresorowanej. Korzyści z tego rozwiązania to bardziej precyzyjne prowadzenie pojazdu, mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie redukcja emisji CO2, obniżenie poziomu hałasu i drgań (NVH) oraz pełna ochrona przed korozją.

– „Wprowadzenie opatentowanych sprężyn z tworzywa GFRP jest pionierskim przedsięwzięciem, które umacnia pozycję Grupy Sogefi jako innowacyjnego partnera producentów OEM.” – powiedział Andrea Taschini, Dyrektor Sogefi Aftermarket –  „W perspektywie średnio- i długoterminowej także rynek części zamiennych odniesie korzyści z ciągłego napływu innowacyjnych produktów będącego wynikiem skoncentrowania działalności na badaniach i rozwoju.” – dodał.

Współpraca z firmą Audi w zakresie najnowszego rozwiązania wskazuje na rosnące znaczenie firmy Sogefi dla sektora motoryzacyjnego, a w szczególności niemieckich producentów samochodów. Wiele spośród najpopularniejszych samochodów zeszłego roku, w tym BMW 1 i 3, VW Polo, VW Tiguan, Opel Corsa i Astra, zawierało produkowane przez Sogefi części na pierwszy montaż.
 

Dowiedz się więcej

Nowa tuleja wahacza Tedgum do Forda
Nowa tuleja wahacza Tedgum do Forda

Tegdum wprowadził do swojej oferty wzmocnioną tuleję tylną przedniego dolnego wahacza do Forda Scorpio. Część, oznaczona numerem 00228566, jest adresowana do pojazdów Ford Scorpio, wyprodukowanych między 1.10.1994 r. a 31.08.1998 r. Szczegółowe informacje w firmie Tedgum.  

Nowości Tedgum do Mercedesów
Nowości Tedgum do Mercedesów

Tedgum poszerzył swoją ofertę o nowe referencje przeznaczone do Mercedesa Klasy C, CLC, CLK oraz ML. Oferta poszerzyła się o górne mocowanie amortyzatora przedniego do Mercedesa Klasy C, CLC, CLK (nr 00418499) oraz poduszkę silnika do Mercedesa ML (00418536). Szczegóły na poniższej grafice.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!