Shell odświeża rodzinę olejów Shell Helix

, 13 kwietnia 2005, 0:00

W kwietniu 2005 Shell wprowadza na polski rynek nową generację olejów silnikowych Shell Helix. Produkty olejowe Shell Helix od lat należą do najlepszych w grupie olejów przeznaczonych dla samochodów osobowych i dostawczych. Teraz ich zaawansowana technologicznie formuła została ponownie udoskonalona.
Innowacja
Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii firmy Shell, formulacja olejów z grupy Shell Helix została uzupełniona o specjalny zestaw składników czyszczących silnik z osadów i utrzymujących go w czystości przez cały okres eksploatacji.
Technologia zawarta w olejach Shell dostępnych dla każdego klienta, wywodzi się bezpośrednio z produktów stosowanych przez zespół Ferrari w wyścigach Formuły 1, które to produkty muszą chronić silnik w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.
Problem
W toku licznych badań i testów, stwierdzono, że jednym z poważniejszych problemów, jakim muszą sprostać nowoczesne silniki, jest osadzanie się różnego rodzaju zanieczyszczeń i powstawanie nagarów w ich wnętrzu. Taki stan rzeczy wpływa na pogorszenie wszystkich parametrów pracy silnika, a w konsekwencji może spowodować nawet jego zatarcie.
Problem ten dotyczy wszystkich pojazdów – tych starszych, o większym przebiegu, ale również tych nowych, które nie zawsze poruszają się na paliwie o odpowiedniej jakości.
]1[
Rozwiązanie
Nowe oleje Shell Helix stanowią skuteczne rozwiązanie tego problemu. Starannie dobrane składniki czyszczące, zawarte w nowym oleju Shell Helix gwarantują usunięcie osadów zgromadzonych w silniku w trakcie jego eksploatacji. Osady usuwane są z wewnętrznych powierzchni silnika w sposób całkowicie dla niego bezpieczny i osadzane w filtrze, gdzie nie stanowią zagrożenia dla właściwej pracy silnika. Właściwości nowego oleju Helix wspomagają skuteczność całego procesu filtrowania oleju. Wynika to z zastosowania specjalnych dodatków, które zapobiegają łączeniu się cząsteczek węgla i nie dopuszczają do ich osadzania się na ściankach silnika.
Oczyszczanie i późniejsze utrzymywanie silnika w czystości przekładają się na znakomite parametry użytkowe silnika w całym okresie eksploatacji. Oprócz niezawodnej pracy, kierowca odczuwa poprawę dzięki obniżonym wibracjom i zmniejszonemu hałasowi. Bardziej cicha i płynna jazda to widoczne oznaki skutecznego odświeżenia samochodowego silnika.
Najwyższa skuteczność
Skuteczność działania nowych olejów Shell została potwierdzona przez liczne testy przeprowadzone przez niezależne instytucje w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Francji. Potwierdziły one, że oleje Shell Helix nie tylko chronią, ale również aktywnie odświeżają jednostkę napędową, optymalizując procesy spalania, smarowania oraz chłodzenia. W jednym z przeprowadzonych testów potwierdzono, że stosując olej Shell Helix, można, przy właściwym napełnieniu, uzyskać redukcję wibracji, aż do 20 procent. (Badanie dotyczyło silnika VW TDI o mocy 81 KW). W innej próbie realizowanej w warunkach ruchu ulicznego, nowy olej Shell Helix został poddany testom z udziałem najbardziej wymagającej grupy kierowców, którzy jeżdżą w najtrudniejszych warunkach tj. taksówkarzy. 90 procent spośród tych, którzy wyrazili swoje opinie, wybrało olej silnikowy Shell Helix, jako najlepszy. Zauważyli oni wyraźnie cichszy rozruch silnika i bardziej płynną jazdę.
Odświeżenie
Właśnie „odświeżenie” będzie określeniem, które w przystępny i zrozumiały sposób będzie tłumaczyło cechy nowych produktów, zastępując skomplikowane i techniczne wywody, które nie interesują przeciętnego kierowcy. Nowe oleje Shell Helix przekładają nowoczesną technologię zawartą wewnątrz na łatwo dostrzegalne korzyści odczuwane w trakcie jazdy samochodem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!