Aerotwin z uniwersalnym adapterem Quick Clip

, 13 kwietnia 2005, 0:00

Wiosna to dobry moment, żeby zwrócić uwagę klientowi na stan wycieraczek, których guma mogła zniszczyć się podczas zimy. Brudne, utrudniające widoczność szyby stanowią bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.
Bosch posiada w swojej ofercie bezprzegubowe wycieraczki Aerotwin, teraz dodatkowo wyposażone w adapter umożliwiający ich łatwy montaż nawet w starszych modelach samochodów.
Ze względów bezpieczeństwa należy sprawdzać stan wycieraczek przynajmniej dwa razy do roku. Jeżeli wycieraczki pozostawiają poza głównym polem widzenia 2-3 wąskie smużki, uważa się je za sprawne.
Jeśli na szybie widocznych jest więcej smug lub też znajdują się one w głównym polu widzenia, zalecana jest wymiana wycieraczek.
W 1999 roku Bosch jako pierwszy na świecie producent zaprezentował wycieraczkę Aerotwin, w której płaska i sprężysta szyna zastąpiła tradycyjną konstrukcję przegubową.
Obecnie produkt Boscha sprzedawany jest z uniwersalnym adapterem Quick Clip, który umożliwia samodzielny i bardzo łatwy montaż wycieraczek Aerotwin również na standardowych ramionach. Program ten jest przeznaczony do samochodów, które nie są fabrycznie wyposażone w system Aerotwin. Wymiana wycieraczek zajmuje teraz tylko kilka sekund – wystarczy jedynie włożyć zaczep ramienia do wnętrza adaptera.
Wycieraczki Aerotwin wraz z mocowaniami Quick Clip są dostępne w hurtowniach i sklepach motoryzacyjnych oraz w warsztatach samochodowych, w tym w autoryzowanej sieci Bosch-Service. Bosch oferuje wycieraczki do blisko 40 popularnych modeli samochodów, m.in. VW Golfa III, VW Passata, Forda Fiesty, Forda Focusa, Audi A4, Opla Vectry. Wyszukiwanie odpowiedniego produktu ułatwia przejrzysty opis na opakowaniu. Ceny kompletu wycieraczek Bosch Aerotwin do montażu na klasycznych ramionach wahają się od około 130 do 240 zł brutto za komplet (stan: marzec 2005).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!