AEZ prezentuje nową felgę Lite tec Xylo

, 13 kwietnia 2005, 0:00

Znany producent felg AEZ w tym sezonie prezentuje nową felgę Xylo, z najmłodszej generacji felg o optymalnej wadze Lite tec.
Felga wyciskana AEZ Forge A, ważąca jedynie 8,8 kg, będąca teraz prawdopodobnie najlżejszą felgą aluminiową na rynku, już wywołała sensację w świecie motoryzacji. Wykorzystując technologię wyciskania inżynierowie AEZ zredukowali wagę do 40 procent w porównaniu z felgami produkowanymi techniką tradycyjną. Wykorzystując technologię produkcji Forge A, opracowano nową, zoptymalizowaną wagowo felgę Xylo, jedną z nowej linii AEZ Lite tec.
]1L[
Ta nowa felga z kolekcji AEZ ma wygląd sportowy a zarazem elegancki, głównie dzięki 15 kształtnym ramionom sięgającym aż do rantu felgi.
Główną zaletą tej felgi jest jednak jej lekka waga, która równocześnie zapewnia ogromną wytrzymałość. Ten idealny zestaw jest rezultatem procesu rolowania na gorąco, który jest kombinacją procesów odlewania i wyciskania. Pierwszy krok procesu technologicznego to wlanie gorącego, rozgrzanego do 400 stopni Celsjusza metalu do tygli maszyny odlewniczej. Płynne aluminium jest wtłaczane do form odlewniczych. Obrotowe rolki, dzięki ogromnemu naciskowi, z odlanego półfabrykatu, formują obręcz o niespotykanym zagęszczeniu materiału (rolowanie na gorąco). Odpowiedni system chłodniczy sprawia, że zestalenie metalu jest jednorodne. Wzajemne oddziaływanie trzech czynników, nacisku, szybkości rolek dociskowych i wysokiej temperatury materiału, decydują o nośności obręczy.
Zaletą tej innowacyjnej technologii jest bardzo mocna kompresja materiału, co sprawia, że felga jest bardziej wytrzymała i stabilna. Dzięki nowej technologii wzrasta wytrzymałość felgi a jednocześnie waga felgi jest zredukowana.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!