Firestone wprowadza opony HP dla SUV-ów

, 17 czerwca 2014, 13:01

Bridgestone ogłosił, że marka Firestone opracowała opony Destination HP, przeznaczone do miejskich crossoverów oraz małych i średnich SUV-ów. Plasujące się w średnim segmencie cenowym opony zaprojektowano tak, by zapewnić długi przebieg, kontrolę na mokrej nawierzchni i stabilność prowadzenia we wszystkich warunkach.

Firestone Destination HP osiągają nawet o 35 proc. lepszy przebieg bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Sportowy wzór bieżnika został zaprojektowany tak, by zapewnić dobrą kontrolę i trakcję w zakrętach. Układ rowków został zoptymalizowany do jazdy na mokrej nawierzchni, zaś sztywne klocki barku opony zapewniają dużą przyczepność na nawierzchni suchej. Konstrukcja karkasu, projektowana dla SUV-ów, zapewnia stabilną jazdę i dużą odporność na zużycie.

Opony Firestone Destination HP otrzymały ocenę B w zakresie przyczepności w europejskim systemie etykietowania opon, dla wszystkich pięciu najlepiej sprzedających się rozmiarów modelu Firestone Destination HP wprowadzonych w 2014 roku. Oprócz tych parametrów, opony otrzymały oceny od C do E pod względem oszczędności paliwa, zapewniając równowagę między oporem toczenia a zużyciem. Model Firestone Destination HP jest dostępny w całej Europie od maja 2014 r., początkowo w 10 rozmiarach dla obręczy 16- i 17-calowych.

Odświeżoną tożsamość marki będzie można wkrótce zobaczyć także na nowej stronie internetowej Firestone, która zadebiutuje latem tego roku.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!