Lepsza widoczność podczas cofania

, 13 kwietnia 2005, 0:00

Kolorowa kamera do systemu cofania jest własną konstrukcją Helli.
Ten system wspomagania kierowcy łączy w sobie wiedzę Helli w zakresie oświetlenia, optyki i elektroniki. System wejdzie do produkcji seryjnej w roku 2006.
Nowoczesny system ukazuje przestrzeń bezpośrednio za samochodem, bo jej właśnie kierowca nie jest w stanie widzieć, gdy patrzy przez ramię lub w lusterka wsteczne podczas cofania. Kamera cofania znacznie też ułatwia parkowanie. Dzięki „oczom z tyłu” kierowca widzi, czy nie pojawiło się coś nieoczekiwanego i może ocenić odległość wobec innych pojazdów. Dzięki temu rośnie poziom bezpieczeństwa zarówno cofającego kierowcy, jak i innych użytkowników dróg.
 ]1P[
Kamera cofania obejmuje zintegrowany przetwornik obrazu CMOS. Kąt widzenia obejmujący 130 stopni umożliwia ukazanie całej przestrzeni za samochodem. Kiedy kierowca włącza wsteczny bieg, widzi kolorowy obraz na ekranie, który dostosowuje swą jasność do warunków oświetlenia. Kamerę optymalnie dostosowano do przestrzeni dostępnej w tylnym pasie samochodu. Dzięki siłownikowi opracowanemu przez Hellę znaczek firmowy producenta samochodu unosi się po włączeniu wstecznego biegu. Kamera jest schowana pod znaczkiem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!