Zmiany w Zarządzie oraz Radzie Nadzorczej Dębicy

, 5 czerwca 2014, 16:38

Stanisław Cieszkowski został Prezesem Zarządu, zaś Jacek Pryczek – Przewodniczącym Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W skład Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. obecnej kadencji powołano:

 • Stanisława Cieszkowskiego, Dyrektora ds. Produkcji na stanowisko Prezesa Zarządu, oraz
 • Radosława Bolkowskiego, Dyrektora ds. Handlowych,
 • Mariusza Solarza, Dyrektora ds. Prawnych,
 • Ireneusza Maksymiuka, obecnego Dyrektor ds. Finansowych organizacji Goodyear w Rosji.
   

– „Obejmuję stanowisko Prezesa Zarządu firmy bardzo nowoczesnej, która posiada mocną pozycję rynkową i jest jednym z największych polskich eksporterów. To dla mnie duże wyróżnienie i jednocześnie wyzwanie, aby nie tylko utrzymać status quo, ale przede wszystkim zwiększać wartość Spółki i jej konkurencyjną pozycję. Ponadto, będąc związanym od wielu lat tak z samą firmą, jak i jej otoczeniem, szczególnie zależy mi, aby Spółka nadal była dobrym sąsiadem lokalnej społeczności w Dębicy, troszczącą się o jej rozwój” – powiedział Stanisław Cieszkowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W skład Rady Nadzorczej obecnej kadencji wybrano:

 • Jacka Pryczka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki,
 • Renatę Kowalską-Andres,
 • Dominikusa Golsonga,
 • Macieja Mataczyńskiego,
 • Karla Brocklehursta,
 • Łukasza Rędziniaka,
 • Janusza Rasia.
   

– „Nowy Zarząd firmy jest bardzo silny. Będą ją reprezentowali fachowcy z dużym doświadczeniem, którzy swoją wiedzą i zaangażowaniem zapewniają jej mocną pozycję na rynku. Cieszę się, że jako Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki, będę mógł wspierać nowy Zarząd we wszystkich istotnych dla jej rozwoju sprawach” – powiedział Jacek Pryczek, Przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Dyrektor Zarządzający Goodyear Europa Centralna.

Nowy Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., Stanisław Cieszkowski, Dyrektor ds. Produkcji Spółki, jest absolwentem Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej. Pracę w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. rozpoczął w 1980 r. na stanowisku mistrza Zakładu Produkcji Mieszanek. W okresie od lutego 2006 roku do listopada 2007 roku był Dyrektorem ds. Produkcji Sava Tires w Słowenii, a od listopada 2007 roku do kwietnia 2009 roku – Dyrektorem ds. Produkcji fabryki Goodyeara w Uitenhage w Republice Południowej Afryki.

Radosław Bółkowski, Dyrektor ds. Handlowych Firmy Oponiarskiej Dębica S.A jest absolwentem Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 r. w firmie Pepsi Cola General Bottlers Sp. z o.o. na stanowisku Przedstawiciela Handlowego w Olsztynie. Od 5 marca 2012 r. pełni funkcję Członka Zarządu i Dyrektora ds. Handlowych Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Nowy Członek Zarządu, Mariusz Solarz, jest Radcą Prawnym, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową rozpoczął w Kancelarii Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej na stanowisku starszego radcy ds. legislacji. Od 2009 r. rekomendowany Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. W 2012 r. uznany przez dziennik „Rzeczpospolita” Najlepszym Prawnikiem Przedsiębiorstw.

Nowy Członek Zarządu, Ireneusz Maksymiuk, jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczął w 1991 r. w firmie audytorskiej Moore Stephens Sp. z o.o. w dziale audytu. Od 1993 r. do 1994 r. pracował w Moore Stephens Chartered Accountants w Londynie. Od marca 2011 r. Dyrektor Finansowy – Członek Zarządu Goodyear Russia LLC.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!