Praktyki dla najlepszych młodych mechaników – inicjatywa Akademii Rozwoju Goodyear

, 9 maja 2014, 14:55

Zakończyła się pilotażowa edycja konkursu „Good Job. Good Life”, zorganizowanego w kwietniu 2014 r. przez Akademię Rozwoju Goodyear. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu.

Good Job. Good Life

Zwycięzcy otrzymali nagrody – zestawy kluczy, ufundowane przez sponsora głównego – markę Neo Tools, polskiego producenta narzędzi mechaniki samochodowej dla profesjonalistów.

Najlepsi młodzi mechanicy odbędą wakacyjne praktyki zawodowe w jednym z serwisów samochodowych Premio – Centrum Motoryzacyjnym Marcina Zowczaka w Radomiu.

Najlepsza okazała się para: Franciszek Wilk i Jakub Biederek. Drugie miejsce przyznano Danielowi Belicy i Pawłowi Milewskiemu, trzecie Norbertowi Wydrze i Norbertowi Matysiakowi, a czwarte Krystianowi Dryi i Dominikowi Zielińskiemu. Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca odbędą letnie miesięczne praktyki zawodowe w serwisie Premio w Radomiu.

W projekcie wzięło udział 100 uczniów z II, III i IV klasy technikum. Pilotażowa edycja projektu odbyła się w Radomiu, we współpracy z Zespołem Szkół Samochodowych oraz serwisem samochodowym Premio Marcina Zowczaka. Właśnie w radomskim serwisie Premio zwycięzcy konkursu odbędą wakacyjny staż.

Konkurs został podzielony na trzy części: eliminacje klasowe w formie testu, półfinał oraz finał, w którym cztery dwuosobowe zespoły miały za zadanie przygotować samodzielnie pracę zaliczeniową w formie makiety na temat „Diagnostyka układu ABS z wykorzystaniem testera diagnostycznego”.

Na końcu uczniowie musieli swoje prace obronić i odpowiedzieć na pytania komisji, która oceniała przygotowane makiety oraz ich autorów pod kątem kwestii merytorycznych, jakości przygotowania modelu, umiejętności prezentacji i wypowiedzi, poziomu wiedzy itp.

Najważniejszym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi, którzy nie rozpoczęli jeszcze pracy zawodowej, do samodzielnego zdobywania wiedzy i umiejętności wykraczających poza szkolny program. Organizatorzy chcą promować inwestowanie w rozwój osobisty już na tym początkowym etapie edukacji i kariery zawodowej.

– „Założenia, jakie postawiliśmy sobie jako organizator, zostały spełnione. Praca finałowa okazała się trudniejsza, niż uczniowie przypuszczali. Złożoność zadania, wymóg opracowania dokumentacji technicznej i stosunkowo krótki czas na przemyślenie i zbudowanie makiety spowodowały, że uczniowie musieli włożyć dużo pracy i dać z siebie wszystko, by osiągnąć dobry wynik. Podoba nam się taka postawa! Mamy nadzieję na kontynuację współpracy, w kolejnych latach – zarówno ze szkołą, jak i ze sponsorem nagród – marką Neo Tools oraz z Premio Centrum Motoryzacyjne” – opowiada Iwona Kubat, Koordynatorka w Akademii Rozwoju Goodyear.

Ci, którzy chcieliby odbyć praktyki w renomowanym zakładzie mogą już przygotowywać się do konkursu, ponieważ Akademia Rozwoju Goodyear planuje kolejną edycję tego projektu w przyszłym roku.

Dariusz Walisiak - Menadżer Działu Szkoleń Akademii Rozwoju Goodyear– „Akademia Rozwoju Goodyear powstała w 2010 roku. Oferuje szkolenia dla dealerów sprzedających opony osobowe, dostawcze, 4×4, ciężarowe, budowlane, przemysłowe oraz rolnicze. Misją Akademii Rozwoju Goodyear jest zapewnie Partnerom Grupy Goodyear możliwości pogłębiania wiedzy o oponach i ich eksploatacji, podnoszenia kwalifikacji w zakresie obsługi klienta, jak również umiejętności sprzedażowych związanych z generowaniem wyższych marż, dzięki zwiększeniu sprzedaży opon z segmentu Premium. Przy konstruowaniu programów szkoleniowych bierzemy pod uwagę potrzeby i oczekiwania naszych partnerów. Dzięki uwzględnianiu w programach zajęć Waszych sugestii szkolenia będą mogły być bardziej efektywne i w pełni realizować postawione przed nimi cele." – powiedział Dariusz Walisiak Menadżer Działu Szkoleń Grupy Goodyear w Polsce.

Pracownicy firm współpracujących z Grupą Goodyear Polska, uczestniczący w szkoleniach mogą poszerzać swoją wiedzę, korzystając ze szkoleń zgrupowanych w czterech programach szkoleniowych, takich jak: umiejętności sprzedażowe, prawo i finanse, zarządzanie, marketing, szkolenia z mechaniki samochodowej.

Dowiedz się więcej

Letnie opony Goodyear, Dunlop i Fulda wysoko w rankingach
Letnie opony Goodyear, Dunlop i Fulda wysoko w rankingach

W dwóch tegorocznych testach opon letnich, przygotowanych przez austriacką organizację ÖAMTC oraz przez niemiecki ADAC, opony marki Goodyear, Dunlop i Fulda zajmują wysokie pozycje. W teście przeprowadzonym przez ÖAMTC na ogumieniu w rozmiarze 195/65R15 91V, pierwsze miejsce zajęła opona Gooodyear EfficientGrip Performance, drugie Dunlop Sport BluResponse, natomiast czwarte Fulda EcoControl HP. Wszystkie trzy uzyskały ocenę […]

Polacy w zawodach Formula Student – wspomóżmy ich akcję
Polacy w zawodach Formula Student – wspomóżmy ich akcję

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zamierzają wziąć udział w międzynarodowych zawodach Formula Student, organizowanych przez SAE International oraz IMechE. By zmierzyć się z przedstawicielami takich uczelni jak Oxford czy MIT, polskim adeptom motoryzacji brakuje części środków. Ich projekt można w prosty sposób wspomóc, dzięki akcji crowdfundingowej. Wsparcie dla polskich konstruktorów Członkowie Koła Naukowego Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej […]

No TECH without MECH – inicjatywa wrocławskich studentów
No TECH without MECH – inicjatywa wrocławskich studentów

Studenci z organizacji BEST Wrocław przygotowują międzynarodowy Jesienny Kurs Naukowy. Będą na nim poruszane zagadnienia techniki motoryzacyjnej. W ramach cyklu odbędą się warsztaty, laboratoria, profesjonalne wykłady, a nawet wizyty w firmach związanych z branżą automotive. Jesienny Kurs Naukowy Różnorodne warsztaty, laboratoria, profesjonalne wykłady, wizyty w firmach związanych z branżą automotive – właśnie tak wyglądać będzie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Nauczyciel zawodu, 20 października 2016, 3:12 0 0

Niestety współpraca z Goodyear skończyła się wraz z odejściem z firmy Pana Dariusza Walisiaka, ktory był pomysłodawcą oraz motorem napędowym tego konkursu. Dziękujemy Panu Dariuszowi za przeprowadzony cykl szkoleń dla uczniów oraz nauczycieli. Bardzo mocno liczymy na nową inicjatywę Pana Dariusza oraz jego partnerów. :)

Odpowiedz