Konfort Seria 700 – prezentacja nowych stacji klimatyzacji TEXA

, 6 maja 2014, 10:31

Firma TEXA zaprezentowała nowe stacje do obsługi klimatyzacji Konfort Seria 700. Najważniejszą nowością są urządzenia przeznaczone dla użytkowników poszukujących skutecznego sprzętu za niewysoką cenę.

Prezentacja stacji klimatyzacji TEXA

TEXA chce zaproponować swoim klientom urządzenia na każdą kieszeń. W tym celu do oferty włączono nową stację klimatyzacji KONFORT 705R. Podczas prezentacji produktów pokazano także inne modele TEXA. O historii oraz ofercie produktowej włoskiej marki, opowiadali m.in. przedstawiciele centrali firmy. Claudio Pavanello, Brand Communication and Events Manager w TEXA, zauważył, że od 2004 roku, kiedy została wprowadzona do sprzedaży pierwsza gama stacji A/C KONFORT, produkcja stale rośnie,przechodząc z poziomu1500 stacji sprzedanych w 2004, do przewidywanych 6000 stacji na rok 2014. Jednakże największa zmiana zbiegła się z wprowadzeniem nowej serii KONFORT 700, co miało miejsce w 2010 roku. Był to rok przełomowy, w którym TEXA zaprojektowała i wyprodukowała jako pierwsza firma w branży, kompletną linię stacji obsługi A/C przystosowaną już do pracy z nowym czynnikiem chłodzącym HFO – 1234yf,  poza oczywiście tym tradycyjnym R134a.

Stefano MeneghelStefano Meneghel, Product Manager firmy TEXA, uważany za "ojca linii Konfort", przedstawił najważniejsze informacje dotyczące linii urządzeń KONFORT. Zwrócił uwagę, że ta seria stacji odzwierciedla dbałość wykazywaną przez firmę TEXA we wszystkich procesach dotyczących projektowania, selekcji materiałów, stosowania nowych technologii i automatyzacji procesów produkcyjnych. Tych wszystkich istotnych czynników, które pozwoliły firmie uzyskać certyfikat ISO TS 16949. Linia KONFORT spełnia europejskie wymagania bezpieczeństwa CE/PED i odpowiada amerykańskim standardom w zakresie czystości czynnika chłodzącego (SAE J2099 dla R134a i R1234yf) oraz wysokiej skuteczności odzyskiwania przewyższającej 95% dla czynnika chłodzącego R134a (SAE J2788) i dla R1234yf (SAE J2843).

Odbiór techniczny każdej stacji KONFORT jest dokonywany w 4 fazach: faza wstępnego odbioru, w trakcie której przeprowadzana jest kontrola elektryczna i kalibrowanie czujników wagi i czujników ciśnienia. Odbiór funkcjonalny służy weryfikacji prawidłowości reakcji na polecenia operatora i kontroli wszystkich podzespołów pod kątem zgodności z założeniami technicznymi. Badanie pod ciśnieniem odbywa się w specjalnej, zamkniętej komorze: do każdego urządzenia KONFORT podawany jest azot pod ciśnieniem 20 bar, w celu skontrolowania jego perfekcyjnej szczelności. Test końcowy przewiduje podawanie helu, w celu wykrycia najmniejszych nawet wycieków.

Zebranym na prezentacji, o diagnostyce samochodowej opowiedział Paweł Jędrys, który zaprezentował zmodernizowane w ubiegłym roku urządzenia diagnostyczne TEXA – od "kombajnu diagnostycznego" czyli TXTs, który obsługuje nie tylko samochody osobowe, ale także ciężarowe, maszyny budowlane i rolnicze, przez motocykle i sprzęt pływający, aż po najmniejszą kość diagnostyczną OBD Log i Matrix.

Spotkanie z dziennikarzami prowadziła Barbara Masłowska, Managing Director TEXA Poland,

KONFORT 705R – nowość TEXY

KONFORT 705R to tzw. stacja “entry level”, zaprojektowana dla użytkowników poszukujących urządzenia skutecznego i prostego w obsłudze, ale oferującego możliwość wykonywania wszystkich operacji z zakresu obsługi układu klimatyzacji na czynnik R134a. Jedynym z głównych atutów produktu jest niska cena.

KONFORT 705R posiada wszystkie podstawowe funkcje, które można znaleźć w innych modelach linii KONFORT i jest rozwiązaniem dla tych warsztatów, które chcą oferować swoim klientom odpowiednią usługę przy jednoczesnej redukcji czasu i kosztów operacyjnych działalności.

Cechy wyróżniające to urządzenie to czerwony kolor obudowy, interfejs ułatwiający wykonanie sekwencji operacji czynności operatora, jak też umieszczenie zbiornika na czynnik na zewnątrz.

KONFORT 710R i KONFORT 720R – funkcjonalność w dobrej cenie

710R podobnie jak jak 705R, została zaprojektowana, aby odpowiedzieć na potrzeby warsztatów szukających urządzenia nowej generacji i przeznaczonego tylko do obsługi czynnika R134a. Szczególną cechą tego modelu jest zastosowanie szeregu zaawansowanych technologii dostępnych w wyższych modelach linii KONFORT. KONFORT 720R jest z kolei najtańszym z modeli stacji przeznaczonych do wykonywania operacji obsługi i konserwacji układów klimatyzacji przy zastosowaniu czynnika R134a lub R1234yf. Przejście z jednej konfiguracji do drugiej odbywa się przy użyciu specjalnego zestawu opcjonalnego opracowanego przez firmę TEXA.

KONFORT 760R i KONFORT 770S – zaawansowane urządzenia

Model 760R łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie. Jest wyposażony w system hermetycznych pojemników na olej, przeprowadza obsługę systemu w sposób w pełni automatyczny, dysponuje systemem blokowania wagi i wykonuje automatyczną kontrolę dokładności pomiaru czynnika. KONFORT 760R może zostać zakupiony w konfiguracji na tradycyjny czynnik R134a, lub na nowy R1234yf.  Wśród dostępnych opcji znajduje się zestaw identyfikatora czynnika. Dostępny również w wersji 760R BUS dla układów klimatyzacji o dużej pojemności.

KONFORT 770S został opracowany przez firmę TEXA na podstawie rygorystycznych wymagań niemieckich producentów pojazdów i może być wykorzystywany wyłącznie do obsługi układów wykorzystujących nowy czynnik R1234yf. Uzyskał homologację TÜV Rheinland, wiodącej międzynarodowej jednostki certyfikującej. Jest seryjnie wyposażony w zestaw identyfikatora czynnika chłodzącego. To wyjątkowe urządzenie zdolne jest rozpoznać w sposób poprawny rodzaj gazu wykorzystywanego w instalacji.

KONFORT 780 BI-GAS – "Full opcja" z oferty TEXA

780 BI-GAS jest obecnie najwyższym modelem gamy KONFORT. Oferuje warsztatom bardzo szeroki zakres działania. Jest w stanie obsługiwać równolegle dwa typy czynnika chłodzącego, przechodząc w bardzo krótkim czasie z jednej konfiguracji do drugiej, dzięki zastosowaniu dwóch zbiorników na gaz i zaawansowanemu systemowi oczyszczania, który przeprowadza kompletne i bezpieczne płukanie przewodów. Wyposażona w zestaw identyfikatora czynnika aspiruje do miana najlepszego rozwiązania dostępnego na rynku.

Zestaw Identyfikatora Czynnika Chłodzącego

Aby umożliwić warsztatom wykonywanie wszystkich czynności związanych z konserwacją i obsługą układów klimatyzacji, TEXA zaprojektowała i wyprodukowała innowacyjny Zestaw Identyfikatora Czynnika Chłodzącego, dzięki któremu można sprawdzić, przed wykonaniem obsługi, czystość czynnika chłodzącego, zarówno R134a, jak i R1234yf. TEXA jest jedyną firmą w Europie, która zaprojektowała takie rozwiązanie i zrealizowała je. Jest on zgodny z wymogami niemieckich producentów pojazdów i zatwierdzony przez TÜV Rheinland.

Jego zastosowanie ma ogromne znaczenie, ponieważ uniemożliwia mechanikowi podejmowanie jakichkolwiek działań mogących uszkodzić pojazd, a czasem wręcz niebezpiecznych dla samego operatora, chroniąc go także przed ewentualnymi roszczeniami odszkodowawczymi ze strony klientów. Zestaw bowiem, pozwala na uniknięcie powstawania niebezpiecznych mieszanek gazówi blokuje natychmiast pracę stacji w przypadku wprowadzania niewłaściwego lub sfałszowanego czynnika chłodzącego. To rozwiązanie występuje na wyposażeniu seryjnym urządzenia 770S oraz jest dostępne jako opcja dla innych modeli (z wyjątkiem 705R, 710R i 720R). Technologia identyfikatora jest chroniona dwoma międzynarodowymi patentami.

Dowiedz się więcej

7 pytań do… Barbary Masłowskiej z TEXA Poland
7 pytań do… Barbary Masłowskiej z TEXA Poland

Texa jest producentem urządzeń do obsługi klimatyzacji, testerów diagnostycznych oraz innego typu wyposażenia warsztatowego. O najważniejszych celach oraz planach firmy opowiedziała nam Barbara Masłowska, Managing Director TEXA Poland Sp. z o. o. Cel, którego realizację założyliśmy na rok 2014 to… silne zaakcentowanie oferowanych usług, w szczególności Call Center, podniesienie liczby klientów aktualizujących oprogramowanie w testerach […]

Linia stacji obsługi A/C KONFORT wykrywa fałszywy czynnik chłodniczy
Linia stacji obsługi A/C KONFORT wykrywa fałszywy czynnik chłodniczy

Światem warsztatów samochodowych wstrząsają coraz częstsze przypadki zastosowania fałszywych mieszanek gazów chłodniczych, proponowanych na rynku, jako R134a. Fałszowanie polega na mieszaniu najtańszych gazów chłodzących, takich jak R-40 (chlorek metylu), R-22, R-290 (propan) i R-142b: wykorzystanie tych gazów wywołuje niezmiennie kosztowne w skutkach problemy (w szczególności związane z korozją), dotykające stacje obsługi i układy klimatyzacji w […]

Ziemia, woda, powietrze – z TEXA zawsze „po drodze”
Ziemia, woda, powietrze – z TEXA zawsze „po drodze”

Co prawda na dziś diagnostyka TEXA w przypadku statków powietrznych to tylko marzenie, ale w pozostałych obszarach są niekwestionowanym liderem rynku wielomarkowych urządzeń diagnostycznych… TEXA to wyjątkowa firma. Cała kompleksowa produkcja prowadzona jest wyłącznie w kraju macierzystym. Jako przyczynę takiej decyzji podaje się względy etyczne i jakościowe. Claudio Povanello szef marketingu TEXA  podkreśla i cytuje […]

Komentarze

Brak komentarzy!