Mokrzy, ale szczęśliwi – Relacja z II OS-u Wielkiego Rajdu Inter Cars SA

, 28 kwietnia 2014, 14:54

Mimo że Autodrom Jastrząb przywitał laureatów drugiego OS-u Wielkiego Rajdu deszczem, uczestnicy imprezy nie narzekali na brak atrakcji. Jazda po torze za kierownicą sportowych samochodów, przejazdy z drifterami i Krzysztofem Hołowczycem oraz możliwość rozmowy z najlepszymi zawodnikami sprawiały, że dzień na torze minął bardzo szybko.

OS rozpoczął się w piątek, 25 kwietnia. Po zameldowaniu w hotelu, goście spotkali się na briefingu, podczas którego poznali plan zajęć na kolejny dzień. Następnie, w nieco luźniejszej atmosferze, mogli lepiej poznać sportowców oraz innych laureatów.

Po przyjeździe na tor, uczestnicy zostali przeszkoleni z prawidłowej pozycji za kierownicą – wiedza ta przydała im się na torze, ale uniwersalne rady instruktorów przydadzą się także na ulicy, zwiększając szansę uniknięcia wypadków lub zminimalizowania jego skutków. Po podziale na grupy, goście mogli w końcu wsiąść do samochodów.

Dwa BMW E46 dostosowane do jazdy po torze dawały nie mniej emocji, niż driftowe maszyny. To dlatego, że laureaci II OS-u walczyli w nich o najlepsze czasy. A było o co walczyć – najszybsza trójka otrzymała na koniec dnia nagrody oraz gratulacje od rajdowej legendy – Krzysztofa Hołowczyca. Trasa była wymagająca – zróżnicowanie zakrętów oraz mokra nawierzchnia sprawiały, że trudno było uzyskać dobry czas i utrzymać się na torze. Dzięki radom instruktorów, z okrążenia na okrążenie czasy stawały się coraz lepsze.

Liczna reprezentacja STW Drift Teamu przygotowała co-drive'y w swoich driftowozach. Każdy z laureatów Wielkiego Rajdu miał okazję wsiąść do kilku takich pojazdów i na fotelu pilota przemierzyć nimi trasę wytyczoną na Autodromie Jastrząb. Chociaż mokra nawierzchnia sprawiła, że nie było dymu i pisku opon, a prędkości były nieco mniejsze, wszyscy byli pod wrażeniem talentu kierowców… Czytaj dalej


Jak można się poczuć, gdy samochód pędzi bokiem po torze, a kierowca prowadzi nogami? Fantastycznie! Bartek Ostałowski czekał ze swoim nowym Nissanem Skyline, którym będzie rywalizował w tym sezonie.

Na tych, którzy nie doceniają umiejętności kobiet za kierownicą, czekała Karolina Pilarczyk. Driftując swoim samochodem pokazywała, że kobiety też potrafią jeździć bokiem!

Pogoda spłatała największego figla Grzegorzowi Staszewskiemu. Jego GMC Syclone z silnikiem ze słynnej Corvette 4×4 potrzebuje przyczepnej nawierzchni, aby odnaleźć trakcję. Deszcz jednak nie dawał takich szans, ale uczestnicy OS-u mogli zajrzeć pod maskę i porozmawiać z twórcą tej rakiety na kołach.

Podczas gdy jedni pędzili bokiem po torze lub oglądali kilkusetkonne silniki, inni towarzyszyli Krzysztofowi Hołowczycowi, który pędził po szutrowej trasie. Wybitny talent Hołka i prędkości osiągane przez niego na szutrowym torze sprawiały, że każdy z laureatów OS-u opuszczał rajdowe Subaru z wielkim uśmiechem.

Gdy goście skorzystali już ze wszystkich atrakcji, a zza chmur zaczęło wyłaniać się słońce, nadszedł czas na rozdanie pucharów i nagród. Po gratulacjach uczestnicy mieli jeszcze kilka minut, by osobiście porozmawiać z rajdowcem o specyfice jego pracy i rozwiązaniach technicznych w sportowych autach.

Laureaci OS-u jeszcze długo nie mogli ochłonąć po wszystkich emocjach, które zafundowano im na Autodromie Jastrząb oraz pobliskim szutrowym torze. Aby lepiej zapamiętali, co przeżyli tego dnia, każdy z nich otrzymał swoją fotografię w towarzystwie Krzysztofa Hołowczyca.


 

Dowiedz się więcej

Kolejne spotkanie z Hołowczycem już w najbliższy weekend
Kolejne spotkanie z Hołowczycem już w najbliższy weekend

Wyjątkowe atrakcje motoryzacyjne oraz towarzystwo osobowości polskich sportów motoryzacyjnych czekają na zwycięzców konkursu II Odcinek Specjalny w ramach Wielkiego Rajdu Inter Cars. Dwudziestu laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów w marcowym Oesie weźmie udział w spotkaniu motoryzacyjnym w najbliższy weekend, 25-27 kwietnia 2014 r. W tym czasie będą mogli zasiąść na fotelu pilota obok Krzysztofa Hołowczyca […]

Wielki Rajd Inter Cars na ostatniej prostej
Wielki Rajd Inter Cars na ostatniej prostej

Klienci Inter Cars SA wciąż mają szansę na zdobycie nagród w konkursie Wielki Rajd. Muszą się jednak spieszyć, ponieważ mają czas tylko do 15 maja 2014 r. Wielki Rajd blisko finiszu W konkursie Wielki Rajd uczestnicy mogą wygrać nagrody pieniężne o wartości od 50 000 zł do 2 000 zł. Tradycyjnie podstawową nagrodą dla najlepszych uczestników promocji […]

Ostatni Odcinek Specjalny z Hołowczycem
Ostatni Odcinek Specjalny z Hołowczycem

Tysiące koni mechanicznych, ryk silników, palone opony i gwiazdy motosportu. Tak w kilku słowach można opisać trzeci, ostatni Odcinek Specjalny, który dla laureatów promocji Wielki Rajd zorganizuje Inter Cars. {uri:/gallery/102} Dwudziestu laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów w kwietniowym Odcinku Specjalnym w ramach Wielkiego Rajdu, weźmie udział w specjalnym spotkaniu motoryzacyjnym w najbliższy weekend, 30 maja […]

Relacja z finałowego OS-u Wielkiego Rajdu Inter Cars SA
Relacja z finałowego OS-u Wielkiego Rajdu Inter Cars SA

W weekend na przełomie maja i czerwca grupa żądnych wrażeń motomaniaków spotkała się znowu na Autodromie Jastrząb. Był to finał ostatniego spotkania motoryzacyjnego w ramach Odcinków Specjalnych Wielkiego Rajdu Inter Cars. Adrenalina na najwyższych obrotach W ostatnim rajdowym spotkaniu wzięły udział gwiazdy motorsportu: Krzysztof Hołowczyc, Karolina Pilarczyk, Bartek Ostałowski, Marcin Carzasty i jeden z najmłodszych […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!