Bridgestone w sportach motorowych – sezon 2005

, 6 kwietnia 2005, 0:00

Na czele listy sportów motorowych, w które zaangażowana jest w 2005 roku grupa Bridgestone, znajdują się wyścigi Formuły 1 oraz wyścigi IndyCar. W 2004 roku po raz kolejny opony Bridgestone poprowadziły Michaela Schumachera i Ferrari do Mistrzostwa Świata Kierowców i Konstruktorów Formuły 1.
Bridgestone przystępuje do kolejnego, 19 wyścigowego sezonu mając na koncie 94 zwycięstwa w wyścigach Formuły 1, a celem firmy jest setna wygrana w zawodach. Bridgestone dostarcza opony dla zespołu Ferrari i dwóch innych zespołów F1 , z których każdy wystawia do wyścigów po dwa bolidy. Tegoroczny sezon rozpoczął się 6 marca zawodami w Australii, a zakończy się 16 października wyścigiem w Chinach.
Wszyscy uczestnicy nowej serii GP2 rywalizować będą na oponach Bridgestone. Seria ta, złożona z 12 wyścigów, jest swojego rodzaju treningiem dla potencjalnych kierowców F1.
Bridgestone – pod marką Firestone – nadal będzie dostarczać opony dla Ligi Indy Racing (IRL). Po raz kolejny będzie też sponsorem wyścigu Bridgestone Indy Japonia, jedynego wyścigu tej serii rozgrywanego poza kontynentem amerykańskim. Wyścig ten odbędzie się 30 kwietnia na torze Twin Ring Motegi. Tegoroczny, 17 wyścigowy sezon IRL rozpoczął się 7 marca w Miami. Zawodnicy rywalizować będą zarówno na ulicach miast, jak również na specjalnie przygotowanych torach.
Bridgestone będzie również jedynym dostawcą opon dla wyścigów World Series Champ Car oraz Japońskich Mistrzostw Formuły Nippon, najbardziej prestiżowej serii wyścigów w Japonii.
Wśród innych serii zawodów, w których pojawi się marka Bridgestone, warto wymienić Japan GT Championship, Japan Gymkhana Championship, All Japan Dirt Trial Championship, All Japan Rally Championship oraz All Japan Kart Championship.
Ponadto Bridgestone w dalszym ciągu będzie dostarczać opony dla wyścigów motocyklowych.
W ubiegłym roku grupa Bridgestone wyposażyła w opony pięć maszyn startujących w prestiżowych wyścigach MotoGP. W sumie podczas całego sezonu zawodnicy, których maszyny wyposażone zostały w opony Bridgestone wywalczyli dwa zwycięstwa, cztery miejsca na podium oraz cztery „pole position”.
W sezonie 2005 firma nadal będzie dostarczać opony dla MotoGP zespołowi Kawasaki, Suzuki i po raz pierwszy zespołowi Ducati Marlboro. Każda z tych trzech grup wystawi po dwie maszyny. Opony Bridgestone będą obecne również w zawodach All Japan Road Race Championship, All Japan Motocross Championship i AMA Supercross/National Series.  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!