Debiut Dunlop Geomax MX52

, 23 kwietnia 2014, 14:05

Tor w północnych Włoszech będzie gospodarzem czwartej rundy MXGP FIM i drugiej rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie Kobiet FIM (WMX). Właśnie tam pierwsze w tym roku poważne próby przejdą nowe opony Dunlop Geomax MX52 przeznaczone na średnią i twardą nawierzchnię.

Dunlop będzie zalecał oponę MX52 na ubite błoto i twarde nawierzchnie, ale zawodnicy mogą również wybrać MX32 jeżeli nawierzchnie będą bardziej miękkie niż przewidywano.

Geomax MX52 wykorzystuje opatentowany system progresywnych bloków (PCBT), który poprawia zachowanie w poślizgu i zwiększa przyczepność w zakrętach. Konstrukcja opony poprawia panowanie nad tylnym kołem w czasie przyspieszania, zwiększa stabilność i zapewnia lepszą trakcję podczas jazdy na wprost.

Układ bloków w nowej oponie zapewnia lepsze prowadzenie, lekkość i stabilność w zakrętach, a kierunkowa rzeźba bieżnika optymalizuje parametry hamowania i stabilność w zakrętach. Nowe bloki boczne poprawiają zachowanie w zakrętach i maksymalizują przeniesienie napędu na twardej nawierzchni.

Dowiedz się więcej

Nowa opona motocyklowa Michelin
Nowa opona motocyklowa Michelin

Michelin wprowadza na rynek Pilot Road 4. Nowe opony motocyklowe charakteryzują się wysokimi osiągami w różnych warunkach. Na mokrej nawierzchni uzyskują wyniki o 17 proc lepsze w porównaniu z bezpośrednią konkurencją (testy DEKRA). Średnio daje to drogę hamowania krótszą o 14 metrów. Jednocześnie nowe opony Michelin są o 20 proc. bardziej trwałe niż opony wcześniejszej […]

Dunlop Oficjalnym Partnerem Technicznym BMW Motosport
Dunlop Oficjalnym Partnerem Technicznym BMW Motosport

W sezonie 2014 BMW M235i Racing będzie rywalizować na torach wyłącznie na oponach Dunlop. Model oparty na M235i Coupe jest napędzany przez sześciocylindrowy, trzylitrowy silnik o mocy 333 KM. Obie firmy – BMW i Dunlop – odnosiły razem wiele sukcesów na torach. Ostatnie wspólne zwycięstwa to 24-godzinny wyścig Nürburgring w 2010 roku oraz wspólne mistrzostwo […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!